Początek 2017 Marzec 05 I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 5 III 2017

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 5 III 2017

INWP-A BIS
  1. Witamy dziś w naszej wspólnocie parafialnej ks. Dariusza i dziękujemy za wygłoszone do nas kazanie o modlitwie i zachęte do korzystania z książeczki do nabożeństwa, której jest autorem.
  2. Dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom oraz opiekunom za pomoc w realizacji szkolnych rekolekcji wielkopostnych dla dzieci PSP Nr 5 i 34 oraz za dary rekolekcyjne, które będą przekazane dzieciom w Ukrainie, w parafiach gdzie pracują księża z naszej diecezji.
  3. Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.15, a w piątek Droga Krzyżowa o 17.15 – są to nabożeństwa pasyjne, które w okresie Wielkiego Postu zachęcają nas do pokuty i nawrócenia, czyli do metanoi.
  4. Dziś po Mszy św. wieczorem spotkanie lektorów z grona dorosłych i młodzieży.
  5. W tym tygodniu, tygodnik Gość Niedzielny jest poświęcony objawieniom fatimskim.
  6. Dokładnie za miesiąc, w pierwszym tygodniu kwietnia, będą już trwały Misje Parafialne, które przeżyjemy w duchu orędzia fatimskiego i zakończymy ukoronowaniem figury Matki Bożej Fatimskiej koroną przywiezioną z Fatimy. Dokona tego na sumie o godz. 10.00 w Niedzielę Palmową bp Henryk Tomasik. Program misji przekazaliśmy wszystkim uczestnikom nabożeństw w środę popielcową. Jeżeli ktoś go nie posiada, może dziś otrzymać z rąk lektorów przy wyjściu z kościoła.
  7. Misje będą poprzedzone Jerychem „Różańcowym”, które odbędzie się w naszej parafii z 30 na 31 marca /z czwartku na piątek/. Trwać będziemy przed Chrystusem Eucharystycznym całą noc i cały dzień. Na czym polega Jerycho Różańcowe, dlaczego taka nazwa i jaki ma cel wyjaśnimy w przyszłą niedzielę.
  8. W przyszłą niedzielę, która będzie II Niedzielą Wielkiego Postu będzie zbierana do puszek przed kościołem jałmużna wielkopostna na cele misyjne.