Początek 2017 Marzec 11 II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12 III

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12 III

przemienienie 2
  1. Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.15
  2. Jutro przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo fatimskie o godz. 17.15.
  3. W piątek Droga Krzyżowa o 17.15
  4. Od piątku do niedzieli w kaplicy Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia – wejście od ul. Struga – odbędzie się czterdziestogodzinne nabożeństwo. Trzy dni adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 7.00 – 16.00, na którą siostry serdecznie zapraszają.
  5. W przyszłą niedzielę – III miesiąca – przypada taca gospodarcza, a młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania ma spotkanie o godz. 18.00.
  6. W przyszłą niedzielę – 19 marca – przypada uroczystość św. Józefa – Oblubieńca Najśw. Maryi Panny oraz opiekuna Jezusa. Litania do św. Józefa ukazuje Go nam, jako wzór cierpliwości, rzetelnej pracy i życia rodzinnego. Jest również patronem umierających.
  7. W tygodniku Gość Niedzielny – tak jak zawsze znajdziemy ciekawe artykuły, które warto przeczytać: jaka jest różnica między dietą, a postem; informacje na temat filmu „Chata”, który przybliża prawdę o Trójcy Świętej oraz w jaki sposób i dlaczego są popularne kursy zwane Alpha.
  8. Dokładnie za miesiąc, będziemy już po Misjach Parafialnych, które odbędą się w pierwszym tygodniu kwietnia. Program misji można otrzymać w zakrystii. Zechciejmy nim się podzielić z sąsiadami i znajomymi, których warto poinformować i zaprosić na misje. Jest to jedna z wielu form apostolstwa świeckich. Jestem człowiekiem wierzącym i wiarą dziele się z innymi.
  9. Misje – jak słyszeliśmy w liście księdza biskupa, będą poprzedzone Jerychem „Różańcowym”, które w naszej parafii odbędzie się z 30 na 31 marca /z czwartku na piątek/. Tak, jak piękne dzieła materialne powstają dzięki ciężkiej pracy, tak też owoce duchowe dojrzewają w sercach ludzi dzięki wytrwałej modlitwie, szczególnie przed Najśw. Sakramentem. Szczegółowy program nocnej i dziennej adoracji podamy w przyszłą niedzielę.
  10. Jak co roku w II Niedzielę Wielkiego Postu – przypada dziś Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Wielkie dzieło ewangelizacji świata wspierają polscy misjonarze – osoby duchowne, jak i świeckie – w liczbie ponad dwóch tysięcy, którzy pracują w 97 krajach. Dziś wspieramy ich modlitwą oraz pomagamy materialnie. W tym celu odbywa się przed kościołem zbiórka jałmużny wielkopostnej na cele misyjne.