Początek 2017 Marzec 18 III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 III

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 III

jesus z Samarytanką

OGŁOSZENIE PO MODLITWIE WIERNYCH: Dziś w trzecią niedzielę miesiąca przypada taca gospodarcza. W sezonie zimowym przeznaczamy ją na ogrzewanie kościoła gazem. Przygotowujemy się również do dalszych inwestycji parafialnych jak konserwacja strychu kościoła i zabezpieczenie przed ogniem, wymiana zużytego napędu elektrycznego dzwonów na nowoczesny i założenie ekranu pieśni w dolnym kościele. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

  1. Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.15 , a po Mszy św. wieczorem spotkanie bierzmowanych.
  2. W tym tygodniu od środy do piątku odbędą się Wielkopostne Rekolekcje Szkolne dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich. Spotkania dla młodzieży w kościele będą dwa razy dziennie, o godz. 9.00 i 16.00. Szczegółowy program rekolekcji znajdziemy na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej i Facebooku parafialnym. Młodzież wraz z nauczycielami i wychowawcami serdecznie zapraszamy na spotkania.
  3. W piątek Droga Krzyżowa o 17.15
  4. W sobotę – 25 marca – przypada święto maryjne, Zwiastowanie Pańskie. Msze św. będą o godz.: 7.00, suma o godz. 10.00 i 18.00. Wspólna modlitwa różańcowa w intencji obrońców życia ludzkiego o godz. 9.30 i 17.30. Na każdej Mszy św. chętni złożą Przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Kartki z deklaracją Duchowej Adopcji można otrzymać przy wyjściu z kościoła z rąk Rycerzy Kolumba.
  5. W sobotę odbędzie się w Radomiu Marsz dla Życia, który rozpocznie się w Katedrze o godz. 17.00 i przejdzie do klasztoru Bernardynów, a następnie do pomnika Matki Życia.
  6. Dokładnie za dwa tygodnie rozpoczną się Misje Parafialne. W sobotę 1 kwietnia na Mszy św. o godz. 18.00 powitamy misjonarzy i odbędzie się intronizacja relikwii Pastuszków – Dzieci Fatimskich, błogosławionych Hiacynty i Franciszka.
  7. Misje będą poprzedzone Jerychem „Różańcowym”, trwającym „24 godziny dla Pana”. Rozpocznie się Mszą św. 30 marca (w przyszły czwartek) o godz. 19.00 i zakończy się w piątek 31 marca, również o godz. 19.00. Przez 24 godziny, w dzień i w nocy będziemy trwali na modlitwie przed Najśw. Sakramentem wystawionym w monstrancji, która jest własnością Fundacji Aniołów Miłosierdzia oraz w obecności Maryi obecnej w figurze fatimskiej naszej parafii. Towarzyszyć nam będą również znaki przywiezione z Fatimy: zapalona świeca i różaniec otrzymany w dniu 25 marca br. w katedrze o godz. 11.00 z rąk J.E. Ks. Bp. Henryka Tomasika. Odbiorą je przedstawiciele naszej parafii: Rycerz Kolumba, lektorka oraz członkini Rodziny Różańcowej. Zmiany czuwających – grup parafialnych i osób indywidualnych będą co godzinę. Ponadto w ciągu tych 24 godzin będą nabożeństwa wspólne: o godz. 21.00 odbędzie się Apel Jasnogórski,  o północy Msza św. w intencji wynagrodzenia Jezusowi obecnemu w Najśw. Sakramencie za nasze grzechy. Odmówimy cały różaniec: godz. 20.00 I cz., o 1.00 – II cz., o 9.00 III cz., o 13.00 IV cz. Koronkę za konających o godz. 3.00 i 15.00. Droga Krzyżowa o godz. 17.15 i zakończenie  Msza św. w piątek o godz. 18.00.
  8. W tygodniku Gość Niedzielny – warto przeczytać o ciekawej akcji w ramach Europejskiej Inicjatywie Obywatelskiej w obronie rodziny złożonej z mamy, taty i dzieci. Ponadto znajdziemy koleiny artykuł omawiający objawienia fatimskie o nawróceniu Rosji.
  9. W dzisiejszą niedzielę – 19 marca – przypada uroczystość św. Józefa. Polecajmy opiece tego Troskliwego Obrońcy Świętej Rodziny siebie samych, nasze rodziny i całą Ojczyznę oraz Kościół Święty. Dzisiejsza uroczystość, zaprasza nas więc do refleksji, jaką winniśmy podjąć, i do modlitwy, jaką winniśmy do niego kierować, myśląc nie tylko o nas samych, ale o całej naszej rodzinie narodowej, o tym domu, któremu na imię Polska. W litanii ku czci św. Józefa przyzywamy Go jako wzór do naśladowania w konkretnych sytuacjach życiowych oraz jako patrona trudnych spraw. Dlatego dziś zachęcamy do odmówienia litanii do św. Józefa.