Początek 2017 Wrzesień 17 XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – PRZEBACZENIE 17 IX 2017 R.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – PRZEBACZENIE 17 IX 2017 R.

przebaczenie

OGŁOSZENIE PO MODLITWIE POWSZECHNEJ: W dzisiejszą trzecią niedzielę miesiąca – przypada w naszej parafii taca gospodarcza. W tym roku przeznaczamy ją na dalsze remonty jakie prowadzimy w kościele dolnym. Na święta Bożego Narodzenia chcemy założyć ekran do wyświetlania pieśni, zakupić figurę MB Fatimskiej z okazji Roku Fatimskiego oraz wykonać ołtarz boczny poświęcony Jezusowi Miłosiernemu. Nagłą potrzebą jest wymiana mechanizmu poruszania dzwonów, które zużyły się na skutek ciągłej ich eksploatacji. Odnowiliśmy również kuranty, które wygrywają pieśni religijne i apel jasnogórski o godz. 21.00. Za wszystkich pomagających w sprawach gospodarczych parafii modlimy się oraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

  1. W dzisiejszą niedzielę przypada 51 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu obchodzony pod hasłem: Przekazujmy nadzieję i ufność w naszych czasach. Z tej okazji papież Franciszek wystosował Orędzie w którym czytamy: Dostęp do środków przekazu, dzięki rozwojowi technologicznemu, daje wielu osobom możliwość natychmiastowego dzielenia się informacjami i rozpowszechniania ich na szeroką skalę. Wiadomości te mogą być dobre albo złe, prawdziwe lub fałszywe. Już nasi starożytni ojcowie mówili o ludzkim umyśle jako o kamieniu młyńskim, który jest poruszany przez wodę i nie można go zatrzymać. Jednak ten, kto odpowiada za młyn, może zdecydować, czy mlećw nim pszenicę czy też kąkol. Umysł człowieka jest wciąż w ruchu i nie może zaprzestać mielenia tego, co otrzymuje, ale to do nas należy decyzja, jaki materiał mu dostarczamy”. Całość Orędzie znajdziemy na stronie internetowej parafii.
  2. Dziś adoracja Najśw. Sakramentu, ze śpiewem litanii do Matki Bożej o godz. 17.30, a na Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież z rodzicami, która w tym roku szkolnym chce przyjąć sakrament bierzmowania. Będą podane szczegółowe informacje oraz zapisy młodzieży na katechizację przygotowującą do przyjęcia bierzmowania.
  3. We wtorek spotkanie rodziców dzieci komunijnych o godz. 17.00 w kościele dolnym.
  4. Za dwa tygodnie w sobotę, 30 września br., będziemy obchodzić Jubileusz 100-lecia pobytu naszych Sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu. O godz. 11.00 będzie sprawowana Jubileuszowa Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem bpa Henryka Tomasika, po której będzie wykład poświęcony początkom, stuletniej historii i aktualnej pracy Zgromadzenia w Radomiu. Niech nasza obecność na tej Mszy św. będzie wyrazem wdzięczności za pracę sióstr dla mieszkańców naszego miasta i parafii.
  5. Zachęcamy do lektury tygodnika Gość Niedzielny, w którym warto przeczytać o ciekawej akcji różańcowej, która odbędzie się 7 października, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej i nosi nazwę „Różaniec do granic”
  6. Dziś i przez cały tydzień oraz w następną niedzielę można przy stolikach znajdujących się przy bocznych ołtarzach złożyć podpis na deklaracji „Zatrzymaj Aborcję”. Należy mieć PESEL.
  7. Zapraszamy ministrantów na spotkanie – informacje u ks. Mariusza – opiekuna ministrantów. Spotkanie scholi dzieci w sobotę o godz. 15.00 – opiekuje się Pani Organistka.
  8. Szczegółowe Ogłoszenia Kurii Diecezjalnej dotyczące Studium Organistowskiego i Katechetycznego znajdziemy na tablicy ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej i Facebooku parafialnym.