Początek 2017 Wrzesień 23 XXV NIEDZIELA ZWYKŁA ROBOTNICY W WINNICY  24 IX 2017 R.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA ROBOTNICY W WINNICY  24 IX 2017 R.

Winnica
  1. Dziś w Warszawie kończy się Narodowy Kongres Trzeźwości. Przypomniano, że Światowa Organizacja Zdrowia uznała alkoholizm za chorobę, którą należy leczyć, a wszystkich, którzy walczą o trzeźwość wspierać. W dzisiejszą niedzielę we wszystkich kościołach w Polsce modlimy się o Trzeźwość Narodu. W tej intencji zostaną odprawione nieszpory niedzielne połączone z adoracją Najśw. Sakramentu o godz. 17.30.
  2. Dziś na Jasnej Górze odbywa się ogólnopolska pielgrzymka małżeństw i rodzin. Z tej okazji zachęcamy wszystkie małżeństwa, aby odnowili sakramentalne przyrzeczenia małżeńskie i zawierzyli swoje rodziny naszej Matce z Jasnej Góry.
  3. We czwartek, 28 września, w rocznicę beatyfikacji Michała Sopoćki – kapłana, który był spowiednikiem św. siostry Faustyny – jego obraz jest umieszczony w naszym kościele w Tryptyku Bożego Miłosierdzia – odbędzie się na skrzyżowaniach ulic wielu miast w Polsce i na świecie, spotkanie modlitewne, podczas którego odmawiana będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Włączmy się w tę inicjatywę, która nosi nazwę „Zapal iskrę Bożego Miłosierdzia” i spotkajmy się we czwartek o godz. 15.00 na skrzyżowaniach ulic naszego osiedla – tak jak to było w ubiegłych latach – aby publicznie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia i dać świadectwo wiary. Organizujmy się sami i odmawiajmy ją głośno. Do niektórych grup dołączą siostry zakonne oraz księża.
  4. W sobotę 30 września, zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 z okazji Jubileuszu 100-lecia pobytu naszych Sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu. Msza św. będzie koncelebrowana przez księży związanych ze Zgromadzeniem, pod przewodnictwem bpa Henryka Tomasika – Pasterza diecezji radomskiej. Po Mszy św. odbędzie się wykład poświęcony początkom, stuletniej historii i pracy społeczno-duszpasterskiej Zgromadzenia w Radomiu. Niech nasza obecność, będzie wyrazem wdzięczności za pracę sióstr dla mieszkańców naszego miasta i parafii. Dziś wyrazem wdzięczności z okazji pięknego Jubileuszu dla Zgromadzenia niech będą nasze ofiary, które złożymy do puszek po Mszy św. przed kościołem na potrzeby Domu Zakonnego wraz z naszą modlitwą.
  5. W przyszłą niedzielę dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii św. zostaną wtajemniczone w modlitwę różańcową i otrzymają koronkę, jak pamiątkę z Ziemi Świętej, która nazywamy Piątą Ewangelią, które ufundował O. Zbigniew Swend – franciszkanin.
  6. Zachęcamy do lektury tygodnika Gość Niedzielny, w którym warto przeczytać jak przezwyciężać kryzysy małżeńskie.
  7. W dobie nasilonej walki o życie ludzkie, warto poprzeć i podpisać deklarację „Zatrzymaj Aborcję”. Należy dokładnie podać dane w rubrykach, wpisać numer PESEL-u oraz się podpisać. Deklaracje się wyłożone na stolikach przy bocznych ołtarzach.
  8. Za dwa tygodnie w sobotę, 7 października, organizujemy doroczną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej do Wysokiego Koła. Wyjazd o godz. 8.00, a przyjazd na 16.00. Zapisy w zakrystii po Mszy św.
  9. Z powodu braku organistów i katechetów, nasza diecezja zachęca osoby zainteresowane pracą organisty, czy katechety, do podjęli studia w Diecezjalnym Studium Organistowskim, czy na Studiach Teologiczno-katechetycznych. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej oraz są umieszczone na stronie internetowej i Facebooku parafialnym.