Początek 2017 Październik 09 XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA PRZYPOWIEŚĆ O WINNICY –  8 X 2017 R.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA PRZYPOWIEŚĆ O WINNICY –  8 X 2017 R.

winogron
  1. Dziś nabożeństwo różańcowe, które odbywa się przez cały październik o godz. 17.15. W dni powszednie jest dodatkowa Msza św. o godz. 16.45.
  2. W piątek przypada „trzynastka”, nabożeństwo fatimskie o godz. 17.15.
  3. W sobotę spotkania: ministrantów o godz. 12.00 z ks. opiekunem Mariuszem i schola dzieci o godz. 15.00 z p. Organistką Grażyną. Prosimy rodziców o przypomnienie swoim dzieciom o spotkaniach i razem z dziećmi zapraszamy na spotkanie.
  4. W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca przypada taca gospodarcza, a młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania ma spotkanie i Mszę św. o godz. 18.00.
  5. W przyszła niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele zakończenie Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, a po Myszy św. odbędzie się koncert zespołu EXODUS 15 – muzyka uwielbienia Boga z ewangelią do każdego człowieka.
  6. W kościele dolnym został już wykonany ołtarz Jezusa Miłosiernego. Jego poświęcenie odbędzie się w późniejszym terminie razem z figurą MB Fatimskiej.
  7. Zachęcamy do lektury tygodnika Gość Niedzielny, w którym znajdziemy relacje z Jubileuszu 100-lecia pobytu naszych sióstr w Radomiu oraz warto przeczytać co robić, gdy nasze dorastające dzieci przestają chodzić do kościoła? Ciekawy jest również artykuł o świętej, którą bardzo cenił O. Pio i codziennie modlił się za jej wstawiennictwem. Jest nią Gemma Galgani, która została pierwszą świętą zmarłą i kanonizowaną w XX wieku. Kiedy zmarła, świeccy i duchowni przykładali różańce do jej ciała, chcąc zachować je jako relikwie. Święta mając 21 lat życia, otrzymała od Jezusa stygmaty. Warto wiedzieć, że w historii chrześcijaństwa zalewie 350 osób dostąpiło takiej łaski, miedzy innymi o. Pio.
  8. Papież Franciszek przypomina nam: „Waszym obowiązkiem jest wyrażać sprzeciw sumienia przy aborcji, in vitro i eutanazji”. Zachęcamy do podpisania deklaracji „Zatrzymaj Aborcję”. Deklaracje się wyłożone na stolikach przy bocznych ołtarzach. Należy dokładnie podać dane w rubrykach, wpisać numer PESEL-u i złożyć podpis.
  9. Zbliżają się Zaduszki. Myśląc już o uporządkowaniu grobów, zatroszczmy się również o modlitwę za naszych zmarłych, szczególnie wypominkową. Można ją zamawiać w formie wypominek jednorazowych, w których polecamy Miłosierdziu Bożemu imiona wszystkich zmarłych, których pragniemy wspomnieć. Wypominki jednorazowe będą oczytane w Tygodniu Zaduszkowym od 1 – 8 listopada. Inny charakter mają natomiast wypominki roczne. Odbywają się w każdą niedzielę i trzeba zaznaczyć, że jest to duże zobowiązanie parafii, dlatego w wypominkach rocznych podajemy imiona osób bardzo bliskich. Wypominki te zamawiamy osobiście w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  10. Dziś pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!” obchodzimy 17. Dzień Papieski. Z tej okazji odbywają się liczne wydarzenia duchowe i kulturalne. Przed kościołami oraz w miejscach publicznych odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która jest żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. Fundacja wspomaga stypendiami uzdolnioną młodzież z niezamożnych i wielodzietnych rodzin. Ofiarę na ten cel, można też złożyć do puszek przed kościołem. Wszystkim wspierającym fundację – składamy serdeczne Bóg zapłać.