Początek 2017 Październik 19 XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ZAPROSZENI NA UCZTĘ 15 X 2017 R.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ZAPROSZENI NA UCZTĘ 15 X 2017 R.

uczta

OGŁOSZENIE PO MODLITWIE WIERNYCH: W dzisiejszą trzecią niedzielę miesiąca – przypada w naszej parafii taca gospodarcza. W tym roku przeznaczamy ją na dalsze remonty jakie prowadzimy w kościele dolnym. Na święta Bożego Narodzenia chcemy założyć ekran do wyświetlania pieśni. Już został wykonany ołtarz boczny poświęcony Jezusowi Miłosiernemu. Oczekujemy na figurę Matki Bożej Fatimskiej. Nagłą potrzebą jest wymiana mechanizmu poruszania dzwonów, które zużyły się na skutek ciągłej eksploatacji. Odnowiliśmy również kuranty, które wygrywają pieśni religijne i apel jasnogórski o godz. 21.00. W intencji wszystkich pomagających w sprawach gospodarczych parafii modlimy się oraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

  1. W październiku, codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. Dziś różaniec poprowadzi młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, a po Mszy św. wieczorem ma spotkanie formacyjne.
  2. Dziś w Radomiu kończy się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Z tej okazji w naszym kościele, po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się koncert „Sine nomine” Moniki Świostek – sopran i kwartet smyczkowy: Adrian Hanke – I skrzypce, Mateusz Strzelecki – II skrzypce, Wiesław Bednarz – altówka, Adrianna Dąbrowska – wiolonczela. Organizatorzy koncertu serdecznie wszystkich zapraszają.
  3. Z okazji przypadającego wczoraj Dnia Edukacji Narodowej, dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 z dziećmi i młodzieżą modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo w intencji Dyrekcji, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników szkół z terenu naszej parafii.
  4. Dziś – 15 października – tak jak każdego roku obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Zwraca on uwagę na rodziców, którzy przeżyli niewyobrażalną tragedię jaką jest śmierć własnego dziecka. Przywołuje pamięć wszystkich dzieci zmarłych na każdym etapie życia i z jakiegokolwiek powodu. Śmierć upragnionego dziecka, poronienie, martwy poród, śmierć po urodzeniu dziecka, to jedna z największych tragedii jakiej doświadczają rodzice. Poronienia, zagrożenia cywilizacyjne, aborcja, to najczęstsze przyczyny śmierci dzieci. W naszym kraju każdego roku blisko pięćdziesiąt tysięcy rodzin doświadcza straty dziecka: ponad czterdzieści tysięcy kobiet przeżywa poronienie, dwa tysiące dzieci rodzi się martwe, a kolejne pięć tysięcy umiera przed ukończeniem 18 lat z powodu chorób i wypadków. Pragniemy być blisko tych rodziców, modlić się za nich i dać im wsparcie. Chcemy im powiedzieć, że ich dzieci są zbawione i orędują za swymi rodzicami w niebie.
  5. W bibliotece parafialnej jest do nabycia Kalendarz na rok 2018 – wydany przez Caritas Diecezji Radomskiej.
  6. W dzisiejszym numerze tygodnika „Gość Niedzielny” warto przeczytać artykuł: „W dni święte zamknięte” – o handlowcach, którzy zamykają swoje sklepy w niedziele i święta. To właśnie u nich w dni powszednie warto robić zakupy.