Początek 2018 Grudzień 02 I NIEDZIELA ADWENTU OCZEKIWANIE NA CHRYSTUSA – 2 XII 2018 r.

I NIEDZIELA ADWENTU OCZEKIWANIE NA CHRYSTUSA – 2 XII 2018 r.

adwent-1
 1. Wczoraj w Toruniu, odbyła się uroczystość związana z 27. rocznicą powstania Radia Maryja, które jest „katolickim głosem w naszych domach i ewangelizuje oraz nas katechizuje. Przy tej okazji zachęcamy do słuchania tego radia i oglądania TV TRWAM.
 2. Przeżywając adwent, w każdą niedzielę będzie okazja na półgodzinną adorację Najśw. Sakramentu w ciszy od godz. 17.30, w III niedzielę, czyli w dniach od 16 – 18 grudnia odbędą się rekolekcje adwentowe, a w sobotę 22 grudnia spowiedź świąteczna i odwiedziny chorych przed świętami.
 3. Roraty –codzienna poranna Msza św. ku czci Matki Bożej o godz. 6.30 w kościele dolnym. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 4. Roraty dla dzieci z rodzicami wieczorem o godz.00.Dla nich organizujemy konkurs adwentowy związany z Trzecią Osobą Trójcy Przenajświętszej – Duchem świętym. Podczas konkursu poznamy działanie darów Ducha Świętego w życiu postaci biblijnych, a w życiu ludzi bardziej nam współczesnych jego owoce.
 5. Dziś po Mszy św. wieczorem spotkanie lektorów.
 6. We wtorekspotkanie Rycerzy Kolumba – bezpośrednio po Mszy św. wieczorem. Zapraszamy na to spotkanie mężczyzn.
 7. We czwartek– modlitwa różańcowa w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17.15.
 8. W tym tygodniu – I piątek miesiąca, odwiedzimy chorych i będzie okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
 9. W sobotę– 8 grudnia, święto maryjne – Uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30 roraty; suma o godz. 10.00 i wieczorem o godz. 18.00.
 • W sobotę – 8 grudnia, zostanie odprawiona Msza św. w kościele dolnym o godz. 13.00 dla Stowarzyszenia Kajakarzy na rzecz Osób Niepełnosprawnych w Radomiu.
 • W przyszłą niedzielęprzed kościołami w Polsce odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 • Zachęcamy do lektury tygodnika Gość Niedzielny.
 • Teraz poświęcimyopłatki na stół wigilijny, którymi łamiąc się złożymy sobie życzenia. Warto zaznaczyć, że jako ludzie wierzący, czynimy to opłatkiem poświęconym.

WPOROWADZENIE:Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, wychwalajmy Boga, naszego Ojca, za Świętą Noc, którą będziemy wspominać w wieczór wigilijny, a w której Jednorodzony Jego Syn, Jezus Chrystus, narodził się z Maryi zawsze Dziewicy, aby być Bogiem z nami i pozostał wśród nas pod osłona chleba. (Chwila cichej modlitwy)

MODLITWA:

Dziękujemy Ci, Boże i Ojcze nasz, za ten białychleb — opłatek, owoc ziemi i ludzkiej pracy, który zgromadzi nas w jedno przy stole wigilijnym.

Pobło†gosław nas i te opłatki, którymi będziemy się łamać i zwyczajem ojców naszych składać sobie wzajemnie życzenia świąteczne.

Panie, Ty sam nauczyłeś nastego, aby w znaku przełamania się chlebem, dzielić się z innymi, a zwłaszcza z potrzebującymi: miłością, życzliwością i pokojem.

Obdarz więc nas wszystkich Twoim pokojem, abyśmy wspólnie sławili Ojcowską Twą dobroć. Przez Chrystusa Pana naszego. W. Amen. (Pokropienie wodą święconą)

Opłatek można nabyć przy wyjściu z kościoła. Należność za opłatek jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

Natomiast świecę – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – przygotowaną przez Caritas Polska, kalendarz na przyszły rok, jak również opłatek, można nabyć w bibliotece parafialnej znajdującej się w kościele dolnym – wejście od strony parkingu.

Na godne i owocne przeżycie adwentu przyjmijcie Boże błogosławieństwo.