Początek 2018 Grudzień 10 II NIEDZIELA ADWENTU NAUCZANIE ŚW. JANA CHRZCICIELA 9 XII 2018 r.

II NIEDZIELA ADWENTU NAUCZANIE ŚW. JANA CHRZCICIELA 9 XII 2018 r.

II ADWENTU
 1. Dziś – półgodzinna adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy, od godz. 17.30.
 2. We czwartek – 13 grudnia, dzień fatimski. Nabożeństwo do Matki Bożej z Fatimy o godz. 17.15.
 3. W piątek – tak, jak w każdy piątek – nowenna do Matki Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45 i Msza św. nowennowa – zbiorowa. Wiele osób ma szczególne intencje, a ponieważ pozostałe godziny Mszy św. są już zamówione przez inne osoby, warto więc skorzystać z piątkowej nowenny. Przypominamy, jeżeli zamówiliśmy intencję mszalną, należy ją przed Mszą św. potwierdzić. Nie po, tylko przed Mszą św. Intencje mszalne zamawiamy w kancelarii.
 4. W przyszłą niedzielę,która będzie trzecią miesiąca, przypada taca gospodarcza, którą przeznaczamy na ogrzewanie kościoła oraz spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania o godz. 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę – rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi ks. Jacek Wieczorek, dyrektor Radia Plus. Będą one trwały do wtorku włącznie. Konferencje będą głoszone na Mszy św. o godz. 6.30, 10.00 i wieczorem o godz. 18.00.
 6. Spowiedź świąteczna w sobotę za dwa tygodnie – 22 grudnia, od godz. 7.00 – 10.00 i od godz. 15.00 – 18.00.
 7. W dniu spowiedzi, będzie Msza św. dla chorych z sakramentem namaszczenia o godz. 10.00. Chorych zapraszamy do spowiedzi przed Mszą św. od godz. 9.30.
 8. Po Mszy św. odwiedzimy chorych, którzy nie będą mogli przyjść do kościoła, a których nie odwiedzamy z okazji I piątku miesiąca. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, lub w kancelarii parafialnej.
 9. Nie zapominajmy o Roratach, codziennej Mszy św. ku czci Matki Bożej w adwencie o godz. 6.30 w kościele dolnym. Dzieci mają o godz. 18.00.
 • Zachęcamy do lektury tygodnika Gość Niedzielny.Warto przeczytać: Czym jest niepokalane poczęcie, którym nazywała się Maryja. Tygodnik porusza również aktualny temat marnowania jedzenia.
 • Po Mszy św.można pod chórem nabyć opłatki na stół wigilijny, które są już poświęcone. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzane przez Caritas Polska wraz z opłatkami można nabyć w bibliotece parafialnej.
 • Dziś przed kościołami w Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.Ofiary te są przeznaczone na pomoc duszpasterską – dzieciom i młodzieży; pomoc liturgiczną – przekazując potrzebne przedmioty kultu do sprawowania Mszy św. i wyposażenia świątyń; na pomoc remontowo-budowlaną – zniszczonych kościołów przez sowietów; na pomoc katechetyczną – nauczania religii oraz na pomoc ewangelizacyjną – przez media.