Początek 2018 Grudzień 15 III NIEDZIELA ADWENTU – ZAPOWIEDŹ NOWEGO CHRZTU 16 XII 2018

III NIEDZIELA ADWENTU – ZAPOWIEDŹ NOWEGO CHRZTU 16 XII 2018

jan_chrzciciel

III NIEDZIELA ADWENTU –  16 XII 2018 R.

KOMENTARZ WSTĘPNY:

Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, która jest tradycyjnie nazywana niedzielą „Gaudete”. Nazwa ta pochodzi od pierwszego słowa antyfony w języku łacińskim rozpoczynającej Mszę św.: „Gaudete in Domino”, czyli „Radujcie się w Panu”. Dlaczego w połowie Adwentu tak bardzo akcentujemy radość? Bo Chrystus przychodzi, aby nas wyzwolić z grzechu, obdarzyć nas wolnością ducha i go uzdrowić. Na podkreślenie tego faktu, celebrans w dzisiejszą niedzielę jest ubrany w różowy ornat, którego kolor stoi między barwą pokuty, a barwą radości, czyli pomiędzy kolorem fioletowym, a białym. Jest rozjaśnieniem fioletu i symbolizuje radość, która przychodzi po oczekiwaniu. Tak, jak po adwencie – przychodzą święta Bożego Narodzenia, po cierpieniu – radość, po grzechu – przyjaźń, po śmierci – zmartwychwstanie, a po życiu – wieczność. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, a złożone ofiary na tacę – tak jak zawsze – w trzecią niedzielę miesiąca, przeznaczamy w grudniu na ogrzewanie kościoła.

  1. Program rekolekcji jest następujący: Msze św. z nauką rekolekcyjną będą o godz. na roratach o godz. 6.30, 10.00 i wieczorem o godz. 18.00. Podczas rekolekcji będzie wspólny różaniec: w poniedziałek i wtorek o godz. 9.30 i adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy od godz. 17.30. W tym roku rekolekcje głosi ks. Jacek Wieczorek – dyrektor Radia Plus.
  2. Spowiedź świąteczna – 22 grudnia – z udziałem księży z dekanatu będzie w sobotę, od godz. 7.00 – 10.00 i 15.00 – 18.00. Zwracamy się z gorącą prośbą, aby nie odkładać spowiedzi na przyszłą niedzielę, ponieważ nie wszyscy będą mogli się wyspowiadać.
  3. Msza św. dla chorychz sakramentem namaszczenia olejem świętym w sobotę o godz. 10.00. Chorych prosimy przyprowadzić do spowiedzi na godz. 9.30. Po Mszy św. odwiedzimy chorych z okazji świąt, których nie odwiedzamy w I piątki miesiąca i nie mogą przyjść do kościoła. Ich adresy prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej
  4. W sobotę miesięczne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30, a Rycerze Kolumba zapraszają na Świąteczny Koncert Charytatywny na godz. 19.00 do kościoła na Kapturze.
  5. Poświęcony opłatek, jak również świecę – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – przygotowaną przez Caritas Polska, można nabyć po Mszy św. w bibliotece parafialnej. Sam opłatek przy wyjściu z kościoła. Należność z opłatek jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
  6. Dziś adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy przed Mszą św. wieczorem, od godz. 17.30 i Msza św. o godz. 18.00 dla młodzieży,szczególnietej, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  7. Do tygodnika Gość Niedzielny jest dołączona płyta CD z najpiękniejszymi kolędami.