Początek 2019 Luty 24 VI NIEDZIELA ZWYKŁA BŁOGOSŁAWIEŃSTWA – 17II 2019

VI NIEDZIELA ZWYKŁA BŁOGOSŁAWIEŃSTWA – 17II 2019

Góra-Błogosławieństw.-Kościół
  1. Dziś, nieszpory niedzielne o godz. 17.30 i Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania o godz. 18.00.
  2. W środę – 20 lutego, przypada wspomnienie błogosławionych dzieci z Fatimy Hia­cynty i Franciszka Marto. Z tej okazji przed Mszą św. wieczorem o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa w intencji dzieci i wnuków, a po Mszy św. będzie moż­liwość ucałowania relikwii błogosławionych Pastuszków z Fatimy.
  3. W naszej parafii istnieje grupa rodziców modlących się na różańcu w intencji swoich dzieci. Rodzice chcą modlitwą towarzyszyć dzieciom w ich życiu. Bliższe informacje na ten temat można otrzymać u duszpasterzy.
  4. W piątek – 22 lutego, przypada 88. rocznica pierwszego objawienia Jezusa Miłosier­nego św. siostrze Faustynie, które miało miejsce w klasztornej celi w Płocku 22 lutego 1931 r. Św. Faustyna wydarzenie to tak opisała w swym „Dzienniczku”, „ Wieczorem, kiedy byłam w celi, ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wznie­siona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie: jeden czerwony, a drugi blady /…/. Po chwili powiedział mi Jezus: wymaluj obraz według rysunku, który widzisz z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie”.
  5. Na pamiątkę tego objawienia w naszym kościele, każdego 22 dnia miesiąca odbywa się nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia godz. 17.30, a po Mszy św. jest możliwość uca­łowania relikwii św. Faustyny.
  6. W tygodniku „Gość Niedzielny”warto przeczytać artykuł o modlitwie, bez której nie da się normalnie żyć i przez którą Bóg rozmnaża nasz czas. Ponadto w numerze „Jak się uczy cudze dzieci,”, czyli o blaskach i cieniach pracy nauczycieli w Polsce.
  7. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.