Początek 2019 Marzec 31 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU SYN MARNOTRAWNY – 31 III 2019 R.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU SYN MARNOTRAWNY – 31 III 2019 R.

syn
 1. Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.15.
 2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:
 3. I środa miesiąca jest poświęcona św. Józefowi – Opiekunowi Pana Jezusa, któremu polecać będziemy nasze codzienne sprawy. W środęobchodzi imieniny wikariusz naszej parafii ks. Ryszard Łuba. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 18.00.
 4. I czwartek miesiąca – wspólna modlitwa różańcowa o godz. 17.15 w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
 5. I piątek miesiąca. Uczestnicząc we Mszy św. i przystępując do Komunii św. wynagradzajmy Sercu Jezusowemu za grzechy swoje i całego świata. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00, Droga Krzyżowa o godz. 17.15,spowiedź dla dzieci od 17.30.
 6. I sobota miesiąca – spotkanie Rodziny Różańcowej o godz. 17.00 oraz modlitwa różańcowa w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi i medytacja pierwszosobobotnia.
 7. W przyszłą niedzielęrozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr. Konrad Wójcik – Diecezjalny Kapelan Służby Zdrowia. Konferencje rekolekcyjne będą podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych oraz w przyszły poniedziałek i wtorek podczas Mszy św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
 8. Za dwa tygodnie – 12 kwietnia – Droga Krzyżowa, będzie po Mszy św. o godz. 18.00 ulicami naszego osiedla.
 9. Spowiedź świąteczna – 13 kwietnia, w sobotę przed Niedzielą Palmową od godz. 7.00 – 10.00 i od 15.00 – 18.00. Tak zaplanujmy ten dzień, aby być u spowiedzi. Nie odkładajmy spowiedzi na inny termin. W dzień spowiedzi będzie Msza św. dla chorych o godz. 10.00 z sakramentem namaszczenia. Również w tym dniu odwiedzimy chorych z okazji świąt, których nie odwiedzamy w I piątek miesiąca. Osoby te można zapisać  w zakrystii po Mszy św. albo w kancelarii.
 10. W ostatnie dni wielkopostne wybieramy się na zakupy świąteczne. Pamiętajmy o świętowaniu niedzieli. CHRZEŚCIJANIE OD SAMEGO POCZATKU PRZEŻYWALI NIEDZIELĘ BEZ HANDLU.
 11. Zachęcamy do lektury tygodnikaGość Niedzielnyw którym warto przeczytać o tym, że człowiek ma pięć zmysłów, a chrześcijanin 6. O co tu chodzi? Natomiast w przyszłym tygodniu do tygodnika będzie dołączony film pt. „Ignacy Loyola”, który przybliży nam historię dramatycznych, ale też przełomowych momentów z życia świętego jezuity, który do dziś żyje w pamięci i w sercach wielu ludzi, szczególnie tych, którzy praktykują rekolekcje wg Ćwiczeń Duchownych jego autorstwa.
 12. Przed kościołem rodzice małego Frania z wolontariuszami zbierają ofiarę na jego skomplikowaną operację, ponieważ urodził się z poważną wadą układu kostnego. Natomiast Skauci Europy rozprowadzają ciasto „radości” – warto nabyć.