Początek 2019 Kwiecień 09 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU NIEWIASTA CUDZOŁOŻNA – 7 IV 2019 R.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU NIEWIASTA CUDZOŁOŻNA – 7 IV 2019 R.

pasja-cudzoloznica-141882
 1. Przed nami dwa dni rekolekcyjne poniedziałek i wtorek. Konferencje będą głoszone na Mszy św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Ponadto jutro adoracja Najśw. Sakramentu, a we wtorek wspólna modlitwa różańcowa w intencji dobrej spowiedzi o godz. 9.30 i 17.30.
 2. Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.15.
 3. W piątek – 12 kwietnia, odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. W sobotę – 13 kwietnia, spowiedź świąteczna od godz. 7.00 – 10.00 i od 15.00 – 18.00. Tak zaplanujmy ten dzień, aby być u spowiedzi. Nie odkładajmy spowiedzi na inny termin.
 5. W sobotę będzie dodatkowa Msza św. dla chorych o godz. 10.00 z sakramentem namaszczenia. Chorych prosimy przyprowadzić do spowiedzi na godz. 9.30. Również w tym dniu odwiedzimy chorych z okazji zbliżających się świąt, których nie odwiedzamy w I piątek miesiąca. Adresy tych osób pozostawiamy w zakrystii po Mszy św. albo w kancelarii.
 6. W sobotę – trzynastka, nabożeństwo fatimskie o godz. 17.15.
 7. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie palm. Palmy rozprowadza dziś przed kościołem młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którą warto poprzeć.
 8. Za tydzień przed Mszą św. dla dzieci o godz. 11.30 odbędzie się procesja Niedzieli Palmowej. Rozpocznie się przy krzyżu misyjnym i przejdzie do kościoła. Procesja Niedzieli Palmowej upamiętnia uroczysty wjazd Jezusa do świętego miasta Jeruzalem, która miała miejsce przed Jego męką i rozpocznie obchód Wielkiego Tygodnia, najważniejszych dni przypominających rocznicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.
 9. W okresie przedświątecznym wybieramy się na zakupy. Pamiętajmy o świętowaniu niedzieli. CHRZEŚCIJANIE OD SAMEGO POCZĄTKU PRZEŻYWALI NIEDZIELĘ BEZ HANDLU.
 10. Zachęcamy do lektury tygodnikaGość Niedzielny. Tematem przewodnim jest relacja osób starszych do młodych i odwrotnie.Jest również dołączony film pt. „Ignacy Loyola”.Przybliża nam historię dramatycznych, ale też przełomowych momentów z życia świętego jezuity, który do dziś żyje w pamięci i w sercach wielu ludzi. Jest on autorem rekolekcji w oparciu tzw. Ćwiczenia Duchowne, które napisał po swoim nawróceniu.
 11. W zakrystii jest do zabrania informacja o rekolekcjach i piątkowej Drodze Krzyżowej, którą prosimy powiesić na tablicy informacyjnej w swoim bloku.
 12. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.