Początek 2019 Kwiecień 21 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 21 IV 2019 r.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 21 IV 2019 r.

Zmartwychwstanie-flickr

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przygotowali i pomogli nam duchowo przeżyć Triduum Paschalne. Szczególnie dziękujemy: Liturgicznej Słubie Ołtarza, lektorom, szafarzom, chórowi, Rycerzom Kolumba, siostrom ze Zgromadzenia MBM, dziewczynkom, które sypały kwiaty na podczas procesji rezurekcyjnej. Dziękuję wikariuszom za ich ofiarną posługę konfesjonale i czuwaniu, aby Triduum Paschalne przeżyć zgodnie z tradycja Kościoła Katolickiego.
2. Dziś nieszpory kończące Triduum Paschalne i nowenna przed świetem Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30.
3. Jutro II dzień świąt wielkanocnych. Modlitwą i ofiarą będziemy wspierać KUL oraz odbędzie się miesięczne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z racji 22. dnia miesiąca o godz. 17.30.
4. W środę bezpośrednie spotkanie młodzieży przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania o godz. 18.30 w kościele.
5. W przyszłą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia. W naszym kościele, który jest Ośrodkiem Kultu Matki Bożego Miłosierdzia przypada odpust. Przygotowujemy się do niego 9. dniową nowenną do Bożego Miłosierdzia, która przez cały tydzień będzie o godz. 17.45. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorem około godz. 19.00 odbędzie się procesja wielkanocna z obrazem Jezusa Miłosiernego ulicami Miłą, Czystą, Chrobrego, Kusocińskiego i powróci do kościoła ul. Miłą. Serdecznie zapraszamy.
6. Zachęcamy do lektury wielkanocnego tygodnika Gość Niedzielny, w którym warto przeczytać na temat grobu Chrystusa w Jerozolimie, który był świadkiem zmartwychwstania Chrystusa.
7. Siostry i Braci! W imieniu duszpasterzy naszej parafii, wszystkim parafianom, miłym gościom i sympatykom naszego kościoła, którzy razem z nami przeżywają święta Zmartwychwstania Pańskiego składamy najlepsze życzenia wielkanocne: życzymy wszystkim, boskiego odrodzenia przepełnionego wiarą, nadzieją i miłością̨. Pogody ducha i radości. Niech Zmartwychwstały Pan rozświetla mroki codzienności, przemienia smutek w radość, lęk w zaufanie, a zwątpienie w nadzieję. Niech czyni prostymi ścieżki życia i niech obdarza pokojem, zdrowiem i potrzebnymi łaskami. Błogosławionych świąt – Szczęść Boże.