Początek 2019 Kwiecień 27 II NIEDZIELA WIELKANOCY MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 28 IV 2019

II NIEDZIELA WIELKANOCY MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 28 IV 2019

Jezus
 1. W środę – 1 maja, rozpoczniemy miesiąc poświęcony Matce Bożej – maj. Przez cały ten miesiąc będzie w kościele nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Starajmy się w nim codziennie uczestniczyć śpiewając litanię loretańską do NMP. Zachęcamy również do organizowania majówki przy krzyżach znajdujących się na terenie parafii przy ul. Warszawskiej i 11 Listopada, tak jak to było w ubiegłych latach.
 2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej – I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 3. We czwartek wspólna modlitwa różańcowa w intencji uproszenia nowych powołań kapłańskich i do życia konsekrowanego o godz. 16.30, prowadzona przez Margaretki.
 4. W piątek – 3 maja, przypada święto maryjne NMP Królowej Polski. Msze św. będą sprawowane jak w niedzielę. W tym dniu odwiedzimy chorych od godz. 14.00
 5. W sobotę odbędzie się spowiedź dzieci klas III od godz. 9.00 – 10.00, które w przyszłą niedzielę przystąpią do I Komunii św. Zachęcamy też do spowiedzi i Komunii św. rodziców i gości zaproszonych na uroczystość. Niech to będzie Wasz najpiękniejszy prezent – duchowy – dla dziecka, aby wytrwało w miłości Jezusa przez całe życie i pamiętało o Was.
 6. W sobotę spotkanie rodziny różańcowej o godz. 17.00. Medytacja pierwszosobotnia będzie podczas nabożeństwa majowego.
 7. W przyszłą niedzielę – 5 maja, odbędzie się uroczystości I Komunii św. dzieci klas III z PSP Nr 5 o godz. 9.30, a z PSP Nr 34 o godz. 11.30. Dlatego Msze św. parafialne o godz. 10.00 i 11.30 odbędą się w dolnym kościele.
 8. Zachęcamy do lektury tygodnika Gość Niedzielny, w którym warto przeczytać reportaż o historii relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ukrytych w ścianie klasztornej kaplicy w Białymstoku; o historii paryskiej katedry Notre Dame oraz o jej znaczeniu nie tylko dla Kościoła we Francji; ponadto czym jest misja kanoniczna i kto jej potrzebuje.
 9. Wyższe Seminarium Duchowne w Częstochowie prosi o podanie do publicznej wiadomości, że diakon Marek Gajownik nasz parafianin, alumn tegoż Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej, jest kandydatem do święceń prezbiteratu. Kandydata poleca się pobożnym modlitwom wiernych. Kto by zaś wiedział o jego niewłaściwym postępowaniu lub jakichś przeszkodach, które by czyniły go niegodnym świętego kapłaństwa, w sumieniu jest obowiązany powiadomić bezzwłocznie miejscowego księdza proboszcza.
 10. Nie zapomnijmy o dzisiejszym spotkaniu, jakie będzie miało miejsce po Mszy św. wieczorem. Otóż po jej zakończeniu o godz. 19.00 wyruszy z kościoła procesja wielkanocna z obrazem Zmartwychwstałego Jezusa – Jezu ufam Tobie, która przejdzie ul. Miłą, Czystą, Chrobrego, Kusocińskiego i powróci do kościoła ul. Miłą. Starajmy się w niej uczestniczyć, aby dać świadectwo wiary, być we wspólnocie parafii i skorzystać daru Bożego Miłosierdzia.
 11. Przeżywając dziś odpust z okazji święta Bożego Miłosierdzia odbędzie się o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, a o godz. 17.30 nieszpory świąteczne. Natomiast po obecnej Mszy św. zachęcamy przejść do prawej nawy kościoła – przed ołtarza Jezusa Miłosiernego i odmówić wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.