Początek 2019 Maj 05 III NIEDZIELA WIELKANOCY POŁÓW RYB 5 V 2019 R.

III NIEDZIELA WIELKANOCY POŁÓW RYB 5 V 2019 R.

ryby
  1. Dziś odbywa się w naszej parafii uroczystość I Komunii św. dzieci klas III, które w tym tygodniu będą przeżywać „Biały Tydzień”.
  2. W Polsce już po raz jedenasty rozpoczyna się ogólnopolski Tydzień Biblijny,który otwiera Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego. W tym roku czytamy ewangelię św. Jana. Wszystkich zainteresowanych tą ewangelią zapraszamy na spotkania w każdą I niedzielę miesiąca po Mszy św. wieczorem.
  3. Dziś spotkanie lektorów po Mszy św. wieczorem.
  4. We wtorek i środę ostatnie spotkania młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania o godz. 18.30.
  5. W środę – 8 maja, św. Stanisław Bpa i męczennika – głównego Patrona Polski
  6. W sobotęodbędzie się spowiedź dla dzieci klas IV od godz. 9.00 – 10.00, które w przyszłą niedzielę obchodzić będą Rocznicę I Komunii św. Do spowiedzi zachęcamy również rodziców i gości zaproszonych na uroczystość. Niech to będzie Wasz najpiękniejszy duchowy prezent dla Waszego dziecka, aby wytrwało w miłości do Jezusa przez całe życie i pamiętało o Was szczególnie w modlitwie. Natomiast od godz. 17.00 – 18.30będzie spowiedźmłodzieży przed bierzmowaniem oraz świadków.
  7. W przyszłą niedzielę odbędzie się Rocznica I Komunii św. dzieci klas IV z PSP Nr 5 o godz. 9.30, a z PSP Nr 34 o godz. 11.30, a podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież  przystąpi do sakramentu bierzmowania. Dlatego Msze św. parafialne o godz. 10.00, 11.30 i nabożeństwo majowe  oraz Msza św. o godz. 18.00 odbędą się w dolnym kościele.
  8. Zachęcamy do lektury tygodnika Gość Niedzielny, w którym warto przeczytać:na czym polega prawdziwy kult Matki Bożej? Otym dlaczego dobry katolik powinien być patriotą oraz znajdziemy w nim reportaż o rzymskim kościele Quo vadis, który rozsławił nasz noblista Henryk Sienkiewicz.