Początek 2019 Maj 13 IV NIEDZIELA WIELKANOCY DOBREGO PASTERZA – 12 V 2019

IV NIEDZIELA WIELKANOCY DOBREGO PASTERZA – 12 V 2019

PASTERZ.
  1. Dziś odbywa się w naszej parafii Rocznica I Komunii św. dzieci klas IV, które w tym tygodniu będą przeżywać „Biały Tydzień” o godz 17.30.
  2. Dziś ks. bp Henryk Tomasik udzieli sakramentu bierzmowania podczas Mszy św. o godz. 18.00, młodzieży szkół z terenu naszej parafii, dlatego Msza św. parafialna – niedzielna o godz. 18.00 będzie sprawowana w kościele dolnym.
  3. Jutro – 13 maja, przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej oraz nabożeństwo fatimskie połączone z majowym o godz. 17.15.
  4. We czwartek przypada wspomnienie św. Andrzeja Boboli – jezuity, męczennika i patrona Polski oraz apostoła pojednania między katolikami i prawosławnymi, który został zamordowany za wiarę w Jonowie Podlaskim przez prawosławnych kozaków z nienawiści do wiary katolickiej. Kościół był, jest i będzie – jak zapowiedział Chrystus i pokazuje historia – prześladowany. Trzeba nam silnej wiary i właściwej oceny rzeczywistości w której żyjemy.
  5. Za dwa tygodnie odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, czyli do instytucji reprezentującej nas w Unii Europejskiej. Módlmy się za naszą Ojczyznę, abyśmy wybrali ludzi, którzy będą godnie nas reprezentować w tej instytucji, zgodnie z naszym światopoglądem.
  6. W przyszłą niedzielę przypada taca gospodarcza, a po Mszy św. wieczorem odbędzie się spotkanie rodziców modlących się na różańcu w intencji swoich dzieci.
  7. Zachęcamy do lektury tygodnika Gość Niedzielny, w którym warto przeczytać:O tajemnicach fatimskich, czwszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły? Ponadto ciekawa jest rozmowa z ks. Wojciechem Węgrzyniakiem – biblistą o tym, jakich księży potrzebuje współczesny Kościół. Ciekawy jest również artykuł o tym, co robił Breżniew w dniu zamachu na Jana Pawła II. 13 maja minie rocznica, jak podczas audiencji generalnej na placu świętego Piotra w Rzymie dokonano nieudanego zamachu na naszego Rodaka – papieża Jana Pawła II.
  8. Osoby należące do Towarzystwa Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, po Mszy św. mają do odebrania w zakrystii list przekazany przez kleryków.
  9. Stowarzyszenie Katolickie Civitas Christiana organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w piątek 24 maja. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.