Początek 2019 Czerwiec 06 UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 2 VI 2019

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 2 VI 2019

zmartwywstanie-jezusa-2

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 2 VI 2019

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Papież Franciszek napisał na Twitter, że jest to jedno z głównych świąt roku liturgicznego, „Poprzez swoje wniebowstąpienie zmartwychwstały Pan kieruje nasze spojrzenie ku Niebu, aby ukazać nam, że celem naszej drogi jest Ojciec”.
 2. Dziś nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa (czerwcowe) o godz. 17.30, a po Mszy św. wieczorem spotkanie lektorów.
 3. Trwa nowenna przed Pięćdziesiątnicą – świętem Zesłania Ducha Świętego, które obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę. Święto to obchodzimy pięćdziesiątego dnia po Zmartwychwstaniu Pańskim wspominając dzień, kiedy to Duch Święty zstąpił na Apostołów i Matkę Najświętszą zgromadzonych w Wieczerniku. Dziś Duch Św. zwany Parakletem, przychodzi do nas w znakach sakramentalnych.
 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
 5. We czwartek modlitwa różańcowa w intencji uproszenia nowych powołań kapłańskich i do życia konsekrowanego o godz. 17.00.
 6. W piątek odwiedzimy chorych i będzie okazja do spowiedzi miesięcznej od godz. 17.00.
 7. W sobotę nasz parafian diakon Marek Gajownik przyjmie w Archikatedrze Częstochowskiej święcenia kapłańskie. Wspieramy go w tej ważnej decyzji modlitwą.
 8. Zachęcamy do lektury tygodnika Gość Niedzielny, w którym warto przeczytać o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Ojczyzny, a w nim kulisy organizacji i przebiegu papieskiej wizyty, reakcje władz komunistycznych i funkcjonariuszy partyjnych, ich lęki przed pielgrzymką i w trakcie oraz wspomnienia organizatorów i uczestników tego historycznego dla Polski wydarzenia, które dziś po 40. latach wspominamy.
 9. Za dwa tygodnie w sobotę – 15 czerwca, odbędą się dwa wydarzenia duszpasterskie: spotkanie Apostolatu „Margaretka”w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole. Podczas zjazdu zostanie przybliżona postać bł. Ks. Władysława Bukowińskiego, Apostoła Kazachstanu oraz odbędzie się już XIII Nocna pielgrzymka mężczyzn z Radomia do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia do Błotnicy. Wyjście z kościoła MB Częstochowskiej na Kapturze o godz. 21.00. Tam będzie się również możliwość zapisu.
 10. W ostatnim czasie jesteśmy świadkami jak w Polsce znieważa się Kościół i symbole religijne. Dopuszczają się tego osoby, o których informują nas media społecznościowe. Jako ludzie wierzący odbieramy ich słowa boleśnie, jako brak szacunku dla ludzi wierzących i naruszanie prawa o wolności religijnej. Módlmy się za te osoby, niech Bóg da im łaskę nawrócenia.
 11. Dziś przeżywamy w Polsce Dzień Dziękczynienia. Wyrazem naszego wspólnego podziękowania Bogu za otrzymane łaski jest powstająca w Warszawie – Wilanowie świątynia Bożej Opatrzności. Kard. Kazimierz Nycz – Metropolita Warszawy dziękuje wszystkim za dzisiejsze wsparcie materialne składane do puszek przed kościołem na ten cel i zapewnia o pamięci modlitewnej w tym szczególnym miejscu dla Polaków.