Początek 2019 Czerwiec 09 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 9 VI 2019 r.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 9 VI 2019 r.

PARAKLET
  1. Dziś, nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa (czerwcowe) o godz. 17.30 oraz odbędzie się w Radomiu Marsz dla życia i rodzinypod hasłem: „Szczęśliwa rodzina i szczęśliwe dzieci”. Początek marszu o godz. 16.00 z kościoła Farnego, a zakończenie na Placu Konstytucji rodzinnym Festynem.
  2. Jutro, w drugi dzień Zielonych Świątprzypada święto maryjne Matki Kościoła. Msze św. będą o godz. 7.00, 10.00 – suma i wieczorem o godz. 18.00. O godz. 9.30 modlitwa różańcowa w intencji Kościoła.
  3. We czwartek– 13 czerwca, obchodzimy w liturgii tydzień przed uroczystością Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień nawiązujący do Wielkiego Czwartku i ustanowienia sakramentu kapłaństwa, który jest na służbie Eucharystii. Modlitwą wspierać będziemy kapłanów, a o godz. 17.15 odbędzie się nabożeństwo fatimskie. Od czwartku do niedzieli, czyli od 14-16 czerwca odbędą się na terenie Muzeum Wsi Radomskiej, Diecezjalne Dni Młodych.Młodzież będzie świętować swoją młodość w duchu wiary. Bliższe informacje można uzyskać u ks. Grzegorza i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z naszej parafii.
  4. W sobotęspotkanieApostolatu „Margaretka”w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole oraz odbędzie się Nocna pielgrzymka mężczyzn z Radomia do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia do Błotnicy.Wyjście z kościoła MB Częstochowskiej na Kapturze o godz. 21.00. Przed wyjściem, będzie również możliwość zapisu.
  5. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej, która w tradycji polskiej zamyka okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej do której zgodnie z przykazaniem kościelnym powinniśmy przystąpić wszyscy. Przyszła niedziela, to III miesiąca, przypada więc taca gospodarcza.
  6. W przyszłym tygodniuobchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Zwracamy się z prośbą o przygotowanie ołtarzy i ich dekoracje tak, jak co roku. Szczególnie prosimy osoby, które z potrzeby wiary angażują się w przygotowanie kwiatów i przebieg Bożego Ciała.
  7. Zachęcamy do lekturytygodnika Gość Niedzielny, do którego jest dołączona płyta CD z przemówieniami Jana Pawła II z I Pielgrzymki do Polski. Zadziwiające jest, jak bardzo aktualne są dziś papieskie słowa sprzed 40 lat.
  8. Wyższe Seminarium Duchowe w Radomiuprzyjmuje kandydatów pragnących poświęcić się Bogu w kapłaństwie. Tych, którzy odczytują w sobie głos powołania do kapłaństwa, Rektorat zaprasza na wstępną rozmowę kwalifikacyjną z odpowiednimi dokumentami. Bliższe informacje można uzyskać u księży.
  9. Szczegółowe ogłoszenia Kurii Diecezjalnejo wspomnianym spotkaniu młodzieży, o przyjmowaniu kandydatów do WSD orazo powołaniu z inicjatywy prof. Bogdana Chazana Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop pedofilii” – bardzo ważnej ustawy związanej z wychowaniem seksualnym dzieci w szkole, znajdziemy w gablocie ogłoszeń, a w przyszłą niedzielę będzie możliwość poparcia tej ustawy podpisując odpowiednią listę. Należy mieć przy sobie nr peselu.