Początek 2019 Czerwiec 17 UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 16 VI 2019 r.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 16 VI 2019 r.

Trinity-in-Glass
  1. Dziś, nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.
  2. W środę – 19 czerwca, zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego Mszą św. o godz. 9.00. Spowiedź z tej okazji dla dzieci i młodzieży w poniedziałek od godz. 17.30 – 18.30.
  3. We czwartek – 20 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. będą jak w niedzielę z wyjątkiem: nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 ponieważ będziemy na procesji, a Msza św. z godz. 11.30 będzie bezpośrednio po procesji około godz. 11.00 – jednocześnie w kościele górnym i dolnym.
  4. Procesja w Boże Ciało wyruszy po Mszy św. o godz. 8.30 – tak jak co roku tymi samymi ulicami naszego osiedla, zatrzymując się przy czterech ołtarzach. O przygotowanie dekoracji ołtarzy prosimy osoby, które co roku chętnie pomagają. Zwracamy się również z prośbą do rodziców dzieci komunijnych,aby przyszli z dziećmi na procesję Bożego Ciała, podczas której dziewczynki będą sypać kwiaty przed Najśw. Sakramentem, a chłopcy będą nieść emblematy religijne. Próba sypania kwiatów we wtorek o godz. 17.00. Przypominamy również, że w Boże Ciało obowiązuje nas udział we Mszy św. i procesji.
  5. Od piątku 21 czerwca, Msza św. poranna będzie na tygodniu tylko jedna o godz. 7.00.
  6. Wyższe Seminarium Duchowe w Radomiu przyjmuje kandydatów pragnących poświęcić się Bogu w kapłaństwie. Bliższe informacje można uzyskać u księży.
  7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Warto w nim przeczytać o ciemnej stronie Internetu. Artykuł ten powinni przede wszystkim przeczytać rodzice i dziadkowie. Ponadto ciekawy jest artykuł o tym, jaką wartość ma modlitwa tradycyjnymi formułami.
  8. Z inicjatywy prof. Bogdana Chazana znanego obrońcy prawa do życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci,powstał Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop pedofilii”,do którego włączyły się organizacje: między innymi „Rodzice chronią dzieci”.Jest to inicjatywa, której celem jest dobro dzieci oraz przeciwstawienie się niezdrowym propozycjom wychowawczym jakie mają wejść do szkoły w ramach tzw. „wychowania seksualnego”. Problem ten poruszają też media społecznościowe. Wszyscy, którzy chcą zdrowego wychowania dzieci w szkole sprzeciwiając się Edukacji Seksualnej promowanej przez europejskie biuro WHO oraz Deklaracji LGBT i jej promocji w szkole, jak również tęczowego piątkusą proszeni do poparcia tej ustawy, podpisując listę wyłożoną na stoliku przy ołtarzach bocznych. Podpisując, należy podać numeru peselu.
  9. Bóg zapłać za dzisiejszą tacę gospodarczą. Tak jak co roku i w tym, chcemy coś konkretnego zrobić dla parafii: zabezpieczyć strych kościoła przed ogniem, uaktualnić księgę obiektu budowlanego, wymienić okna na nowe w sali różańcowej i chórowej oraz dokończyć monitoring świątyni i placu wokół kościoła. Jest to w dzisiejszych czasach konieczne. Wszystkim pomagającym w sprawach gospodarczych, składamy serdeczne Bóg zapłać.