Początek 2019 Lipiec 13 XII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU ZWYKŁA KRZYŻ W ŻYCIU – 23 VI 2019 r.

XII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU ZWYKŁA KRZYŻ W ŻYCIU – 23 VI 2019 r.

backlit-black-cross-161089
  1. Rozpoczęły się wakacje i urlopy. Czas zasłużonego odpoczynku. Pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.
  2. Dziś, kolejny dzień Eucharystyczny w ramach tradycyjnej oktawy Bożego Ciała. Nieszpory eucharystyczne o godz. 17.30 połączone z nabożeństwem czerwcowym do Serca Pana Jezusa.
  3. Jutro – 24 czerwca, wspomnienie Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zachęcamy do udziału we Mszy św. o godz. 7.00 lub 18.00.
  4. We czwartek – 27 czerwca, zakończenie oktawy Bożego Ciała z procesją wokół kościoła i poświęcenie wianków, czyli ziół leczniczych i kwiatów.
  5. W piątek 28 czerwca, przypada w liturgii uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa oraz Msza św. w intencji beatyfikacji sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie i konferencję wygłosi ks. dr Sławomir Płusa.
  6. W sobotę –29 czerwca, święto kościelne: świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, suma o godz. 10.00 i wieczorem o godz. 18.00. Taca z tego dnia, zwana świętopietrzem jest przeznaczona na działalność charytatywną papieża Franciszka, o którym w tym dniu w sposób szczególny będziemy pamiętać w modlitwie.
  7. Informujemy, że od minionego piątku, Msza św. poranna – na tygodniu – jest sprawowana o godz. 7.00.
  8. Wyższe Seminarium Duchowe w Radomiu przyjmuje kandydatów pragnących poświęcić się Bogu w kapłaństwie. Bliższe informacje można uzyskać u księży. Módlmy się o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
  9. Zachęcamy do lektury tygodnika Gość Niedzielny. Warto w nim przeczytaćo cudach eucharystycznych, wobec których bezradna nauka pada na kolana oraz o sile matczynej modlitwy. Mężczyzn zachęcamy do przeczytania artykułu o tym, jak pokochać „bycie ojcem”.
  10. Dziś w całej Polsce zgodnie z tym, o czym słyszeliśmy w Komunikacie abpa Gądeckiego odśpiewamy suplikacje.