Początek 2019 Lipiec 13 XV NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU MIŁOSIERDZIE – 14 VII 2019 r.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU MIŁOSIERDZIE – 14 VII 2019 r.

371649_El_bon_samarita_1838de_83
  1. We wszystkie niedziele wakacyjne jest możliwość adoracji Najśw. Sakramentu w ciszy od godz. 17.30 – 18.00, czyli przed Mszą św. sprawowaną wieczorem o godz. 18.00.
  2. We wtorek – 16 lipca, wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. Szkaplerz jest znakiem oddania się pod opiekę Matce Bożej. Nosi się go w formie medalika lub jest wykonany z dwóch malutkich skrawków brązowegomateriału z wizerunkami Matki Boskiej z Góry Karmel i Serca Pana Jezusa.
  3. W przyszłą niedzielę – III miesiąca – przypada taca gospodarcza. W tym roku zabezpieczamy strych kościoła przed ogniem oraz chcemy wymienić stare przewody elektryczne na nowe, uaktualnić księgę obiektu budowlanego, wymienić okna na nowe w sali różańcowej oraz dokończyć monitoring świątyni i placu wokół kościoła, co jest koniecznością chwili obecnej. Jest to w dzisiejszych czasach konieczne. Wszystkim pomagającym w sprawach gospodarczych, składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Ogłaszamy w naszej parafii zbiórkę elektrośmieci z przeznaczeniem na misje. Przez trzy tygodnie będzie można przynosić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, który przekażemy wyznaczonej firmie pomagającej siostrom Orionistkom prowadzącym Szpital misyjny na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Elektrośmieci: zepsute komputery, monitory, klawiatury, drukarki, wiatraki, telewizory, radia, magnetofony, magnetowidy, telefony, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory itd. można składać pod schodami kościoła – za kratą, od strony parkingu, do 1 sierpnia, do godz. 16.00. Po tym terminie zbiórka będzie już nieaktualna.
  5. Dyrekcja VII Liceum Ogólnokształcącego Krzysztofa Kamila Baczyńskiego przy ul. Warszawskiej 12 wraz z uczniami zwraca się z prośbą o oddanie głosu w ramach budżetu obywatelskiego na projekt modernizacji sali gimnastycznej. Bliższe informacje udzielą po Mszy św. na placu kościelnym sami licealiści.
  6. Henryk Tomasik przekazał nam swoje osobiste zaproszenie do udziału w sierpniowej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Tekst zaproszenia znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Warto na czas pielgrzymki zaplanować urlop.
  7. Zachęcamy do lektury tygodnika Gość Niedzielnyw którym warto przeczytać o tymskąd pochodzi niezwykła moc szkaplerza oraz znajdziemy tekst rozmowy z aktorką Ewą Błaszczyk, która założyła klinikę Budzik dla osób w śpiączce. W wakacyjnym cyklu „Cuda za miedzą”, zamieszczono w tygodniku reportaż z najpopularniejszego sanktuarium maryjnego w Czechach – Swatego Gostynia.