Początek 2019 Wrzesień 07 OGŁOSZENIA KURII DIECEZJALNEJ NA 8 IX 2019 r.

OGŁOSZENIA KURII DIECEZJALNEJ NA 8 IX 2019 r.

polska-pod-krzyzem-akcja-modlitewna

Czcigodni Księża, Osoby Życia Konsekrowanego, Drodzy Siostry i Bracia!

W dniu 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, łączymy się wszyscy w dziękczynieniu za Tajemnicę Krzyża. Jezus Chrystus zapowiadał to wydarzenie i Jego owoce mówiąc: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie. To powiedział zaznaczając, jaką śmiercią miał umrzeć” (J 12, 32-33). Krzyż „stał się nam bramą!” – powie C. K. Norwid (Krzyż i dziecko).

W tym dniu włączymy się także w wielkie wyznanie wiary w Jezusa Chrystusa i Tajemnicę Krzyża uczestnicząc w modlitewnym przeżyciu prawdy „POLSKA POD KRZYŻEM”. Będziemy prosić Pana Boga o wielki dar głębokiej wiary i odważne trwanie przy Jezusie Chrystusie i Jego Krzyżu.

Zachęcam Was, Drodzy Bracia i Siostry, do uczestnictwa w spotkaniach modlitewnych według wskazań Duszpasterzy i z serca wszystkim błogosławię. Biskup Henryk Tomasik

14 września 2019 roku przeżywając święto Podwyższenia Krzyża w naszym kościele przy ul. Miłej odbędzie Droga Krzyżowa o godz. 17.30 w łączności z wiernymi zgromadzonymi we Włocławku uczestniczących w wydarzeniu ogólnopolskim:

 ZAPROSZENIE NA WSPÓLNY WYJAZD Polska pod Krzyżem

 Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej organizuje wspólny wyjazd autokarowy na wydarzenie ewangelizacyjne i modlitewne „Polska pod Krzyżem” we Włocławku 14 września br. Zapraszamy do udziału w tej wielkiej modlitwie za Ojczyznę i Jej wierność Krzyżowi i Ewangelii. Wyjazd spod katedry w sobotę 14.09. o 6.30. Powrót z Włocławka po Drodze Krzyżowej (czyli wyjazd ok. 21.30, w Radomiu ok. pierwszej w nocy). Koszt przejazdu: 60 zł. Zapisy do środy 11.09. u p. Prezes DIAK (tel. 609198959) lub u księży asystentów DIAK (ks. Andrzej Jędrzejewski 696499549; ks. Grzegorz Wójcik 606246866). Szczegółowy opis i program wydarzenia na stronie www.polskapodkrzyzem.pl

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE MŁODZIEŻY NA ULICY ŻEROMSKIEGO

Już po raz dziewiąty Duszpasterstwo Młodzieży i Rada Młodzieżowa Diecezji Radomskiej organizuje Apel Młodych (koncert Nieziemskie Granie), który odbędzie się na ul. Żeromskiego, 14 września br.

Modlitwa, świadectwo, wspaniały koncert staną się tak jak dotychczas elementami, które dobrze są odbierane przez młodych. Punktem kulminacyjnym będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Jak co roku przygotowana będzie tzw. strefa modlitwy w muszli amfiteatru (w parku Kościuszki).

Tegoroczny Apel Młodych stanie się również podziękowaniem dobremu Bogu za Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w Panamie. Nie zabraknie zatem wspomnień z tego wydarzenia. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Gościem specjalnym będzie w tym roku Jasiek Mela, polski podróżnik i działacz społeczny. Najmłodszy w historii zdobywca biegunów – północnego i południowego w ciągu jednego roku. Pierwszy niepełnosprawny, który dokonał takiego wyczynu.

Zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy pragną poprzez śpiew, doświadczenie wspólnoty, a przede wszystkim osobistą więź z Bogiem zaświadczyć, że Jezus żyje!

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Ogłoszenie Duszpasterstwa Rodzin Studium Życia Rodzinnego

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej od lat prowadzi Studium Życia Rodzinnego. Studium ma charakter interdyscyplinarny i obejmuje przekazanie nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie. Słuchacze otrzymują także wiedzę w zakresie nowoczesnych metod rozpoznawania płodności. Ich znajomość uczy szacunku dla ludzkiej płodności i życia w zgodzie z wiarą i własnym sumieniem.

Zapraszamy szczególnie młode małżeństwa, chcące pogłębić wiedzę dotyczącą katolickiej wizji małżeństwa i rodziny, nauczyć się naturalnych metod planowania rodziny. Zapraszamy narzeczonych, chcących lepiej przygotować się do zawarcia małżeństwa oraz osoby, które chciałyby w przyszłości pracować w Parafialnym Poradnictwie Rodzinnym.

14 września 2019 r. (sobota o godz. 9.00) odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach Studium Życia Rodzinnego w Radomiu, ul. Malczewskiego1.

 Proszę o skierowanie indywidualnej zachęty do osób (kobiet, małżeństw), które mogłyby taki kurs ukończyć i być pomocą w parafii do prowadzenia tematycznych spotkań z młodzieżą, narzeczonymi czy małżeństwami w kryzysie.