Początek 2019 Grudzień 02 I NIEDZIELA ADWENTU – OCZEKIWANIE – 1 XII 2019 r.

I NIEDZIELA ADWENTU – OCZEKIWANIE – 1 XII 2019 r.

I adwentu
  1. W adwencieodbywają się  Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, która licznie gromadzi wiernych. Będzie ona sprawowana w kościele dolnym: dla starszych o godz. 6.30, a dla dzieci z rodzicami o godz. 18.00, dla których przygotowaliśmy adwentowy konkurs. Tegorocznym przewodnikiem adwentowych spotkań  będzie sługa Boży Stefan Kard. Wyszyński – Prymas Tysiąclecia, który w życiu wszystko postawił na Maryję.
  2. Dziś, półgodzinna adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy od godz. 17.30, a po Mszy św. wieczorem spotkanie lektorów.
  3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. Pierwszy czwartek miesiąca wspólna modlitwa różańcowa w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17.15.
  4. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych i będzie okazja do spowiedzi od godz. 17.00, dla dzieci od godz. 17.30.
  5. W sobotę spotkanie Rodziny różańcowej o godz. 17.00 oraz wspólny różaniec i medytacja pierwszosobotnia.
  6. W przyszłą niedzielę– 8 grudnia, przypada święto maryjne – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Dzieci klas III otrzymają od rodziców na Mszy św. o godz. 11.30 medaliki Niepokalanej. Ponieważ jest to II Niedziela adwentu, modlitwą i ofiarą złożoną do puszek przed kościołem, będziemy wspierać Kościół na Wschodzie. Natomiast o godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Akatystu ku czci Bogurodzicy Dziewicy.
  7. Zachęcamy do lektury tygodnikaGość Niedzielny, w którym warto przeczytać z pielgrzymki apostolskiej papieża Franciszka do Tajlandii i Japonii, ponadto o niezwykłym cudzie jaki zdarzył się za wstawiennictwem sługi Bożego Fultona Sheena (Szina), który ma być beatyfikowany oraz o księdzu Dolindo z Neapolu, którego znamy z jego powiedzenia pełnego zaufania Jezusowi: „Jezu, Ty się tym zajmij!”. Znajdziemy również w tygodniku, ciekawą recenzję filmu: „Nieplanowane”, którego premiera odbyła się 1 listopada br. Warto ten film obejrzeć!
  8. Teraz odbędzie się obrzęd błogosławieństwa opłatków. Postarajmy się jako ludzie wierzący, aby na stole wigilijnym był opłatek poświęcony. Można go nabyć po Mszy św. przy wyjściu z kościoła. Również opłatek, świecę Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz katolicki kalendarz Caritas na przyszły rok – jest do nabycia w bibliotece parafialnej.

WSTĘP: Przeżywając adwent i przygotowując się do świąt Narodzenia Pańskiego, wychwalajmy Boga, naszego Ojca, za Świętą Noc, którą będziemy wspominać w wieczór wigilijny, a w której Jednorodzony Jego Syn, Jezus Chrystus, narodził się z Maryi zawsze Dziewicy i pozostał wśród nas pod osłoną chleba. (Chwila cichej modlitwy).

MODLITWA: Dziękujemy Ci, Boże i Ojcze nasz, za ten biały chleb — opłatek, owoc ziemi i ludzkiej pracy, który zgromadzi nas przy stole wigilijnym.
Pobło†gosław te opłatki, którymi będziemy się łamać i zwyczajem ojców naszych składać sobie wzajemnie życzenia świąteczne.
Panie, Ty sam nauczyłeś nas tego, aby w znaku przełamania się chlebem, dzielić się z innymi, a zwłaszcza z potrzebującymi: miłością, życzliwością i pokojem.
Obdarz więc nas wszystkich Twoim pokojem, abyśmy wspólnie sławili Ojcowską Twą dobroć. Przez Chrystusa Pana naszego. W. Amen. (Pokropienie wodą święconą)

Na godne i owocne przeżycie adwentu przyjmijcie Boże błogosławieństwo.