Początek 2019 Grudzień 10 II NIEDZIELA ADWENTU NIEPOKALANA NMP – 8 XII 2019 r.

II NIEDZIELA ADWENTU NIEPOKALANA NMP – 8 XII 2019 r.

adwent-1
 1. Dziś przypada UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP 
 2. Zachęcamy do udziału w Odbywają się one w kościele dolnym, od poniedziałku do soboty: dla starszych o godz. 6.30, a dla dzieci z rodzicami o godz. 18.00.
 3. Dziś, dzieci klas III otrzymają od rodziców medaliki Niepokalanej na Mszy św. o godz. 11.30. Matka Boża obiecała wszystkim, którzy będą nosić Jej medalik szczególne łaski potrzebne w życiu.
 4. Dziś, z racji święta Niepokalanego Poczęcia NMP odbędzie się na ten dzień przeznaczone nabożeństwo Akatystu ku czci Bogurodzicy Dziewicy Maryi o godz. 17.15.
 5. W piątek – 13 grudnia, nabożeństwo fatimskie o godz. 17.15.
 6. W przyszłą niedzielęrozpoczną się rekolekcje adwentowe i potrwają do wtorku włącznie. Konferencje na tygodniu będą o godz. 6.30 – na roratach oraz o godz. 10.00 i 18.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Artur Chruślak z Drogi Neokatechumenalnej, pracujący obecnie jako misjonarz w Mołdawii.
 7. W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca, przypada taca gospodarcza oraz spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania o godz. 18.00.
 8. Spowiedź świąteczna będzie za dwa tygodnie, w sobotę 21 grudnia: od godz. 7.00 – 10.00 i od 15.00 – 18.00 z udziałem księży z dekanatu. W tym samym dniu będzie Msza św. dla chorych z sakramentem namaszczenia o godz. 10.00. Chorych prosimy przyprowadzić do spowiedzi z okazji zbliżających się świąt od godz. 9.30. Tych chorych, którzy nie będą mogli przyjść do kościoła odwiedzimy z posługą sakramentalną od godz. 10.30. Adresy chorych prosimy podać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 9. Zachęcamy do lektury tygodnikaGość Niedzielny, w którym warto przeczytać o historii domu w którym mieszkała Matka Boża w Nazarecie, a który cudownie został przeniesiony do Loreto we Włoszech. Dla zainteresowanych, warto również przeczytać o historii i wspólnocie Taize (Teze.)
 10. Wychodząc z kościoła, pod chórem, jest do nabycia opłatek na stół wigilijny. Opłatek, świecę Caritas oraz katolicki kalendarz na przyszły rok – można również nabyć w bibliotece parafialnej. Jako ludzie wierzący, postarajmy się, aby na stole wigilijnym był opłatek poświęcony!
 11. Dziś w Polsce, modlitwą i ofiarą wspieramy Kościół na Wschodzie, dokładnie na terenie byłego Związku Radzieckiego. Ofiarę na ten cel można złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła.