Początek 2019 Grudzień 15 III NIEDZIELA ADWENTU RADOŚCI – 15 XII 2019 r.

III NIEDZIELA ADWENTU RADOŚCI – 15 XII 2019 r.

Gaudete
  1. Dziś spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania i Msza św. o godz. 18.00.
  2. Rekolekcje adwentowe będą trwać do wtorku włącznie. Nauki rekolekcyjne będą podczas Mszy św. o godz. 6.30 – na roratach, 10.00 i 18.00. O godz. 9.30 różaniec w intencji dobrego i owocnego przeżycia rekolekcji i zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego.
  3. Spowiedź świąteczna w najbliższą sobotę – 21 grudnia: od godz. 7.00 – 10.00 i od 15.00 – 18.00 z udziałem księży z dekanatu.
  4. W sobotę odbędzie się Msza św. dla chorych z sakramentem namaszczenia o godz. 10.00. Chorych prosimy przyprowadzić do spowiedzi od godz. 9.30. Chorzy, którzy nie będą mogli przyjść do kościoła, aby wyspowiadać się przed świętami odwiedzimy z posługą sakramentalną od godz. 10.30. Adresy tych chorych prosimy podać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  5. Zachęcamy do udziału wRORATACH od poniedziałku do soboty: dla starszych o godz. 6.30, a dla dzieci z rodzicami o godz. 18.00. W poniedziałek i wtorek będą w kościele górnym.
  6. Zachęcamy do lektury tygodnikaGość Niedzielny, w którym warto przeczytać jak rodziło się powołanie kapłańskie papieża Franciszka. Ojciec Święty 13 grudnia br. obchodził Złoty Jubileusz kapłaństwa. Z tej okazji składamy Papieżowi najlepsze życzenia, dziękując za wszystko, co czyni dla Kościoła Powszechnego. Niech Bóg Mu błogosławi.
  7. Wychodząc z kościoła, pod chórem można nabyć opłatek na stół wigilijny. Opłatek i świecę Caritas można również nabyć w bibliotece parafialnej. Jako ludzie wierzący, postarajmy się, aby na stole wigilijnym był opłatek poświęcony!
  8. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z naszej parafii rozprowadza również sianko, na stół wigilijnym. Warto wesprzeć młodzież.
  9. Bóg zapłać za dzisiejszą tacę gospodarczą, która jest przeznaczona  na ogrzewanie kościoła. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie.
  10. Na godne i owocne przeżycie III Tygodnia Adwentu oraz rekolekcji, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.