Początek 2019 Grudzień 23 IV NIEDZIELA ADWENTU ZWIASTOWANIE –  22 XII 2019 R.

IV NIEDZIELA ADWENTU ZWIASTOWANIE –  22 XII 2019 R.

swiece-adwent-wieniec-fot-pixabay.com-CC0
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj skorzystali ze spowiedzi świątecznej. Niech ta spowiedź zaowocuje przyjaźnią z Chrystusem. Zachęcamy, aby wytrwać w łasce uświęcającej i jak najdłużej przystępować do Komunii św.
 2. Dziś – 22 dnia miesiąca, nabożeństwo miesięcznedo Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30.
 3. We wtorek, ostatnie roraty i wspólne łamanie się opłatkiem o godz. 6.30. (k-ł dolny). Wieczorem wigilia Narodzenia Pańskiego. Postarajmy się dobrze przygotować wieczerzę, aby miała charakter chrześcijański z zachowaniem tradycji polskiej. Na początku odśpiewajmy kolędę „Wśród nocnej ciszy”, a po niej należy odczytać fragment Ewangelii św. Łukasza z drugiego rozdziału, który mówi o narodzeniu Chrystusa. Po złożeniu życzeń i łamaniu się pobłogosławionym w kościele opłatkiem, odmówmy „Ojcze nasz”. Wieczerzy niech towarzyszy śpiew kolęd. Pod żadnym pozorem nie podawajmy alkoholu oraz zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W tym dniu darujmy sobie urazy. Pamiętajmy o samotnych. W święta wypada odwiedzić zmarłych spoczywających na cmentarzu i zapalić na ich grobie świecę Caritasu, która była zapalona w czasie wigilii. Wieczerzę wigilijną zakończmy udziałem w Pasterce o godz. 24.00. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia Ludzkiego.
 4. Przy wyjściu z kościoła oraz w bibliotece parafialnej można nabyć pobłogosławiony opłatek oraz młodzież z KSM rozprowadza sianko.
 5. W środę – 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego, a we czwartek – 26 grudnia, święto św. Szczepana – pierwszego męczennika, który oddał życie za Chrystusa. W tym dniu modlitwą i ofiarą będziemy wspierać KUL. W święta, porządek Mszy Świętych jak w niedzielę.
 6. W piątek – 27 grudnia, rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Pragniemy odwiedzić wszystkich parafian, pobłogosławić mieszkanie, wspólnie z Wami pomodlić się i porozmawiać. Przygotujmy na stole Pismo św., krzyż do ucałowania oraz wodę święconą i kropidło do poświecenia mieszkania. Dzieci i młodzież niech się pochwalą zeszytem z uczestnictwa w szkolnej katechezie. W czasie kolędy zaproponujemy parafinom włączenie się do grup parafialnych. Wizytę duszpasterską przed południem rozpoczynamy od godz. 9.00, a po południu od godz. 15.30. W kolędzie będą pomagali księża seniorzy ks. Czesław Błaszczykiewicz i Jan Grochowski oraz ks. Bogusław – kapelan szpitala. W czasie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna tylko we czwartki od 16.00 – 18.00. Formalności związane z pogrzebem, czy potwierdzeniem zamówionej intencji mszalnej prosimy zgłaszać bezpośredni po Mszy św. porannej o godz. 7.00, lub wieczornej o godz. 18.00 w zakrystii.
 7. Program kolędy od 27 – 31 XII br. jest następujący:

  w piątek – 27 XII: od godz. 9.00 ul. Kusocińskiego 1, 2, 2a, a od godz. 15.30 ul. 11 listopada 56 i 58.

  w sobotę – 28 XII: od godz. 9.00 ul. Kusocińskiego 3, 3a, 4a.

  w przyszły poniedziałek – 30 XII: od godz. 9.00 ul. Kusocińskiego 5a, 11 Listopada 28, 32/38, 40/46, a od godz. 15.30 ul. Kusocińskiego 6,7a.

  Ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej podamy w przyszłą niedzielę. Program kolędy jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i znajdziemy na stronie internetowej parafii.

 8. Jest do nabycia podwójny świąteczny numer tygodnia Gość Niedzielny, z modlitwą na wieczerzę wigilijną. Ponadto warto w nim przeczytać List Apostolski Ojca Świętego Franciszka O znaczeniu i wartości żłóbka”.