Początek 2020 Styczeń 19 II NIEDZIELA ZWYKŁA OTO BARANEK BOŻY –  19 I 2020 R.

II NIEDZIELA ZWYKŁA OTO BARANEK BOŻY –  19 I 2020 R.

Baranek Bozy
  1. Dziś modlitwa różańcowa w intencji młodzieży o godz. 17.30 i spotkanie przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania o godz. 18.00.
  2. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan obchodzony w tym roku pod hasłem: „Życzliwymi bądźmy”. Słowa te zaczerpnięte zostały z Dziejów Apostolskich 28, 2. Słowo „życzliwość” zachęca nas, abyśmy odsunęli od siebie to wszystko, co jest nieprzyjemne i co jest ciężarem w relacjach międzyludzkich: zawiść, zazdrość, złość, uprzedzenia, nietolerancję. Często w naszych odniesieniach do drugiego człowieka dają o sobie znać negatywne uczucia, które zatruwają nasze relacje. Niech życzliwość towarzyszy nam w codziennym życiu.
  3. W tym tygodniu przypada: we wtorek Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Z tej okazji życzymy Babciom i Dziadkom dużo zdrowia i sił wraz z Bożym błogosławieństwem. Jedocześnie dziękujemy Wam za to, że jesteście zatroskani o religijne wychowanie wnucząt.
  4. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła i sal spotkań formacyjnych.
  5. Ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu Jutro, w poniedziałek 20 I: od godz. 9.00 Sowińskiego 7; Sportowa 9 i 31, a od godz. 15.30 ul. Sportowa 35 oraz Struga 19/21.
  6. We wtorek, drugi dzień kolędy dodatkowej, który zakończy wizytę duszpasterską w tym roku. Na wtorkową wizytę duszpasterską można się zapisać po Mszy św. w zakrystii.