Początek 2020 Styczeń 26 III NIEDZIELA ZWYKŁA SŁOWA BOŻEGO –  26 I 2020 R.

III NIEDZIELA ZWYKŁA SŁOWA BOŻEGO –  26 I 2020 R.

SŁOw
  1. Dziś, w Kościele Katolickim po raz pierwszy obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Została ona ustanowiona przez papieża Franciszka, który w liście poświęconym tej inicjatywie napisał „by w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Wydarzenie to ma sprowokować wszystkich wiernych, aby Biblia nie była dla nich jedną z wielu książek z zakurzonej biblioteki domowej, lecz słowem, które budzi nasze sumienia. O znaczeniu Słowa Bożego w naszym życiu przypomniała Matka Boża w XIX wieku, podczas objawienia w Irlandii – w Knock (czyt. Knok), – gdzie nie wypowiedziała ani jednego słowa, ale obok Niej – i to jest wymowne – stał św. Jan Ewangelista z księgą Pisma Świętego, zachęcając nas do kontaktu ze Słowem Bożym przez słuchanie, czytanie i dostosowanie swego życia do Słowa Bożego.
  2. Przy tej okazji przypominamy, że w naszej parafii w każdą I niedzielę miesiąca odbywa się otwarte spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 18.45, podczas którego czytamy, wyjaśniamy i komentujemy fragmenty Pisma Świętego. Zainteresowanych Biblią zapraszamy.
  3. Dziś, po zakończeniu Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, Kościół w Polsce obchodzi Dzień Islamu pod hasłem: „Chrześcijanie i muzułmanie: w służbie powszechnego braterstwa”. Podczas centralnych obchodów tego dnia w Warszawie, przedstawiciele obydwu religii będą czytać Biblię i Koran, modlić się i dyskutować. Inicjatywa polskiego Episkopatu o ustanowieniu Dnia Islamu jest pionierską w skali światowej.
  4. Dziś  przypada 67 Światowy dzień Trędowatego. Oblicza się, że co roku mamy na świecie 200 tyś. nowych zachorowań na trąd – szczególnie na terenach misyjnych – mimo, że ta choroba od 30 lat jest uleczalna. Za czasów Chrystusa, tylko on z niej uzdrawiał. Jednak mimo wielkich osiągnięć medycyny, nasza cywilizacja cierpi na nowe choroby, na które jeszcze nie ma lekarstwa. Módlmy się o zdrowie dla nas i o zdrowe środowisko w którym żyjemy.
  5. Dziś odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu naszej scholi dziecięcej, na który zapraszamy na godz. 17.00, szczególnie dzieci z rodzicami i dziadkami.
  6. We wtorek – 28 lutego, Msza św. przygotowująca nas duchowo do beatyfikacji sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego o godz. 18.00.
  7. W sobotę – 1 lutego, spotkanie Rodziny Różańcowej o godz. 17.00, połączone z modlitwą różańcową i medytacją pierwszosobotnią.
  8. W przyszłą niedzielę – 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej, obchodzone co roku 40-go dnia po Narodzeniu Pańskim. Na każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie „gromnic” i pożegnanie żłóbka. Miejmy na świecy ochronę, aby nie zalewać ławek woskiem. Kolekta będzie przeznaczona na utrzymanie klasztorów kontemplacyjnych, ponieważ w tym dniu obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
  9. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dlatego dziękujemy wszystkim za miłe przyjęcie, spotkania i rozmowy, podczas których mogliśmy być bliżej waszych spraw, często bardzo trudnych, ale też radosnych. Dziękujemy tym, którzy przyjęli zaproszenia do różnych grup parafialnych oraz za ofiary założone przy tej okazji na cele kościelne, dzięki którym parafia może funkcjonować w dzisiejszej trudnej rzeczywistości. Bóg zapłać!