Początek 2020 Luty 08 IV NIEDZIELA ZWYKŁA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO 2 II 2020 R.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO 2 II 2020 R.

swieto-ofiarowania-panskiego-matki-bozej-gromnicznej

IV NIEDZIELA ZWYKŁA –  2 II 2020 R.

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

  1. Świeca, którą dziś przynieśliśmy do kościoła nazywamy w tradycji polskiej „gromnicą”. Używamy ją w różnych okolicznościach życia, między innymi podajmy osobom umierającym. Dlatego dzisiejsze święto inspiruje nas, do głębszej refleksji nad naszą przemijalnością i odpowiedzialnego przygotowania się do śmierci. Patrząc na świecę, uświadamiamy sobie, że tak jak ona, spalamy się dla Boga, rodziny i drugiego człowieka, do momentu kiedy się wypali. Dlatego modlimy się codziennie o dobrą śmierć słowami: święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.
  2. Dziś, z okazji święta Matki Bożej Gromnicznej nabożeństwo Akatystu o godz. 17.15, a po Mszy św. wieczorem – tak jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca – otwarte spotkanie Kręgu Biblijnego oraz lektorów, podczas którego czytamy, wyjaśniamy i komentujemy fragmenty Pisma Świętego. Zainteresowanych Biblią zapraszamy.
  3. Dziś, obchodzimy dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą szczególnie otaczamy nasze siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Bóg zapłać za kolektę z dnia dzisiejszego, która jest przeznaczona na utrzymanie zakonów kontemplacyjnych.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, modlitwa różańcowa w intencji kapłanowi o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17.15 oraz I piątek miesiąca. W tym dniu odwiedzimy chorych i będzie okazja do spowiedzi miesięcznej od godz. 17.00.
  5. Ponieważ dziś w tradycji polskiej kończy się okres Bożego Narodzenia, teraz nastąpi pożegnanie żłóbka.

WSPÓLNA MODLITWA NA POŻEGNANIE ŻŁÓBKA

O, Boże Dziecię,  Jezu – Synu Boga Żywego, uciekamy się dziś do Ciebie i błagamy przez wstawiennictwo Twoich Rodziców, Twej Świętej Matki Maryi i Twojego przybranego ojca, opiekuna św. Józefa, wspieraj nas przez cały rok w naszych potrzebach, które teraz w ciszy Tobie powierzymy… …..

Wierzymy mocno, że jako Bóg możesz wszystko uczynić. Oczekujemy z ufnością na Twoją pomoc i otrzymanie Twojej łaski. Kochamy Cię z całego serca i ze wszystkich sił.

Żałujemy szczerze za popełnione grzechy i prosimy o wytrwanie w dobrym.

Postanawiamy dziś przy Twoim żłóbku nie obrażać Ciebie naszymi grzechami.

Pragniemy wiernie Ci służyć, o Boże Dziecię i kochać bliźniego jak siebie samego.

Prosimy Cię – o Jezu, Dziecię Wszechmocne – daj nam łaskę życia z Tobą tu na ziemi, a kiedyś w wieczności, razem z Maryją i Józefem świętym, abyśmy mogli Ciebie chwalić wraz z aniołami, świętymi i błogosławionymi w niebie. Który żyjesz i królujesz. Amen.