Początek 2020 Luty 23 VII NIEDZIELA ZWYKŁA DZIEŃ EUCHARYSTYCZNY – 23 II 2020 r.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA DZIEŃ EUCHARYSTYCZNY – 23 II 2020 r.

VII

VII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU – 23 II 2020 CZTERDZIESTOGODZINNE NABOŻEŃSTWO

  1. Dziś, po Mszy św. odbędzie się adoracja Eucharystyczna, z okazji przypadającego w naszej parafii Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa. Dawniej, nabożeństwo to trwało przez 40. godzin i było ustanowione, aby uczcić i wynagrodzić Ciału Jezusa, które człowiek znieważył zadając mu cierpienie, mękę, śmierć i złożenie do grobu. W grobie, jak podaje św. Augustyn, Pan Jezus spoczywał 40 godzin. Po Mszy św. odprawimy wspólną adorację wynagradzając Boskiemu Zbawicielowi za wszystkie zniewagi i grzechy jakie zadają Mu współczesny świat.
  2. W tym tygodniu przypada środa popielcowa. Popielcem rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze św. z ceremonią posypania głów popiołem, który otrzymujemy ze spalonych gałązek palm poświęconych w niedzielę palmową, odbędzie się podczas Mszy św. do południa o godz.: 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30 oraz po południu o godz. 17.00 i 18.00.
  3. W Popielec obowiązuje nas post ścisły. Pamiętajmy, że post, obok modlitwy i jałmużny należy do podstawowych praktyk życia chrześcijańskiego.
  4. W środę rozpoczną się trzydniowe rekolekcje szkolne wielkopostne dla dzieci szkół podstawowych Nr 5 i 34. Dzieci, zamiast do szkoły, przychodzą na rekolekcje dwa razy dziennie do kościoła. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń, znajduje się na stronie internetowej parafii oraz został podany dzieciom i w szkołach. Dzieci zapraszamy na rekolekcje z opiekunami, a nauczycieli prosimy o pomoc w rekolekcjach.

PROGRAM REKOLEKCJI: 

W ŚRODĘ POPIELCOWĄ – 26 LUTEGO

Msza Święta dla klas od 4-8 o godz. 8.30

 Msza Święta dla klas od 0-3 o godz. 11.30

 Spotkanie dla wszystkich klas po południu o godz. 16.00

WE CZWARTEK 27 LUTEGO

 Liturgia Słowa dla klas od 4-8 o godz. 8.30

 Liturgia Słowa dla klas od 0-3 o godz. 10.00

 Nabożeństwo Pokutne i Spowiedź dla klas od 4-8

PIĄTEK 28 LUTEGO

O godz. 8.45  śpiew i przygotowanie do Mszy Świętej

Msza Święta dla wszystkich klas na zakończenie rekolekcji o godz. 9.00

Droga Krzyżowa dla wszystkich klas o godz. 16.00

  1. W każdy piątek Wielkiego Postu będzie Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.15. Ofiary z tego nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu oraz na dekoracje ołtarza na Wielkanoc.
  2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu, nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali o godz. 17.15.
  3. Zachęcamy do lektury tygodnika Gość Niedzielny, w którym warto przeczytać o sensie wielkopostnych umartwień oraz o czterech marzeniach papieża Franciszka. Ponadto znajdziemy bardzo wymowny artykuł o odpowiedzialności za słowo. Każdego dnia jesteśmy bombardowani – jak obliczono – około stu tysiącami słów. Które z nich są prawdziwe? Które z nich wymagają weryfikacji, a są i takie, które nam szkodzą?
  4. Caritas Diecezji Radomskiej prosi, aby przekazać 1 % podatku na cele charytatywne. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie internetowej Caritas Diecezji Radomskiej i na ulotkach wyłożonych przy wyjściu kościoła.