Początek 2020 Marzec 03 I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU KUSZENIE JEZUSA – 1 III 2020 R.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU KUSZENIE JEZUSA – 1 III 2020 R.

kuszenie_jezusa-1024x693
  1. Dziś, nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali o godz. 17.15, które po raz pierwszy zostało odprawione w 1707 r. w kościele św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Z tego kościoła jest w każdą niedzielę transmitowania Msza św. o godz. 9.00. Powstało z inicjatywy księży Misjonarzy św. Wincentego a’Paulo i do dziś jest odprawiane z zachowaniem staropolskiego brzmienia. Gorzkie Żale opierają się na strukturze dawnej Jutrzni i składają się z trzech części. Każdą część poprzedza zachęta, czyli pobudka oraz zapowiedź intencji modlitwy. W każdą niedzielę Wielkiego Postu odprawia się inną część tego nabożeństwa.
  2. Dziś spotkanie biblijne dla zainteresowanych i lektorów bezpośredni po Mszy św. wieczorem.
  3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. We czwartek – modlitwa różańcowa w intencji uproszenia nowych powołań kapłańskich i do życia konsekrowanego. W piątek odwiedzimy chorych i będzie okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Droga Krzyżowa o godz. 17.15. W sobotęspotkanie Rodziny Różańcowej o godz. 17.00 oraz medytacja pierwszosobotnia.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami, dlatego przed kościołami w Polsce będzie zbierana ofiara do puszek na misje.
  5. Zachęcamy do lektury tygodnika Gość Niedzielny w którym warto przeczytać jak skutecznie walczyć z pokusami. Tygodnik rozpoczyna również duchowe przygotowanie do beatyfikacji Stefana Kard. Wyszyńskiego proponując na łamach tygodnika rekolekcje z Prymasem Tysiąclecia. Jest również dołączony do gazety magnes z Jego myślami.