Początek 2020 Marzec 09 II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU PRZEMIENIENIE – 8 III 2020 R.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU PRZEMIENIENIE – 8 III 2020 R.

PRZE
  1. Dzisiejszy Dzień Kobiet, ma wieloletnią tradycję i na stałe wpisał się w naszą kulturę. To dzień, w którym podkreślamy i okazujemy szczególny szacunek i uznanie za ciężką pracę kobiet, naszych babć, matek i sióstr. Jak wyglądałoby nasze życie bez kobiet? Nie rezygnujmy z uśmiechu i dobrego słowa pod ich adresem. Wszystkiego dobrego.
  2. Dziś, nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali o godz. 17.15, po których dołączymy modlitwę o zatrzymanie koronawirusa i o zdrowie dla zakażonych.
  3. We czwartek – 12 marca, przypadają imieniny księdza wikariusza Grzegorza. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 18.00.
  4. W piątek – 13 marca, przypada trzynastka. Różaniec fatimski będzie wyjątkowo o godz. 16.45, przed Drogą Krzyżową, która będzie tak, jak zawsze o godz. 17.15.
  5. W piątek przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę św. Piotra w Rzymie. W tym dniu szczególnie otoczymy Go naszą modlitwą.
  6. W przyszłą niedzielę III miesiąca przypada taca gospodarcza oraz spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania o godz. 18.00.
  7. Zachęcamy do lektury tygodnika Gość Niedzielny w którym warto przeczytać artykuł o sile modlitwy. O matkach, które cierpiały, widząc, jak ich dzieci odchodzą od Kościoła i często staczają się po równi pochyłej. Modliły się o ich powrót do Boga. Doczekały się.
  8. Caritas Diecezjalna zachęca nas do przekazania 1% podatku na cele charytatywne. Bliższe informacje są podane na plakacie i ulotkach oraz na stronie internetowej Caritas.
  9. Dziś, z okazji Dnia Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami, przed kościołami w Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek na misje. W imieniu misjonarzy dziękujemy za ich wsparcie.