Początek 2020 Marzec 14 III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ŻRÓDŁO WODY ŻYWEJ 15 III 2020

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ŻRÓDŁO WODY ŻYWEJ 15 III 2020

żródło
  1. W związku z decyzją o wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, prosimy o zachowywanie wytycznych zawartych w rozporządzeniu władz państwowych z 13 marca br. i w Komunikacie Przewodniczącego Episkopatu Polski. Dostosujmy się również do zalecenia, aby w czasie Mszy św. było obecnych do 50 osób. Jeżeli będzie więcej osób, będziemy również korzystać z dolnego kościoła. Jednak zachęcamy do skorzystania z udzielonej dyspensy i uczestniczenia we Mszy św. transmitowanej przez TVP, TRWAM. Radio Maryja, Radio Plus.

  2. Apelujemy o zachowanie spokoju i higieny. Nie rozpowszechniajmy nie prawdziwych informacji. Zachowajmy trzeźwe spojrzenie na to, co się dzieje wokół nas, nie ulegajmy panice. Módlmy się w intencji wszystkich zaangażowanych w zwalczaniu pandemii, a szczególnie w intencji służby zdrowia i za chorych. Pomagajmy w sąsiedztwie osobom starszym. W tym trudnym czasie, kierujmy się zawsze podwójnym M to jest: modlitwą i miłością.  Zaufajmy Jezusowi – powtarzając znane nam słowa: Jezu ufam Tobie.

  3. Dziś, zachęcamy do indywidualnej adoracji Najśw. Sakramentu i osobistej modlitwy w ciszy od godz. 15.00, która potrwa do nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 17.15, podczas których będzie okazja do spowiedzi. W trudnych sytuacjach, człowiek zawsze najpierw przychodzi do kościoła, aby prosić Boga o rozwiązanie problemu i o światło Ducha Świętego. Po każdej Mszy św. będą śpiewane Suplikacje.

  4. Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży, które były przewidziane w tym tygodniu w szkołach, zostały odwołane.

  5. We czwartek – 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa – Patrona Kościoła Powszechnego i Rodzin. Msze św. będą o godz. 7.00 i 18.00.

  6. W piątek – Droga Krzyżowa o godz. 17.15.

  7. Zachęcamy do lektury tygodnika Gość Niedzielny, w którym warto przeczytać ciekawy artykuł: Bóg w czasie zarazy oraz Bójcie się grzechu. Nic nie jest go warte – grzech jest największym nieszczęściem człowieka.