Początek 2020 grudzień 27 WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA W 2020/2021

WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA W 2020/2021

koleda

INFORMACJE KOLĘDOWE

Ponieważ w tym roku w okresie Bożego Narodzenia nie będzie wizyty duszpasterskiej z powodu pandemii oraz kwarantanny narodowej, czujemy potrzebę duchowych odwiedzin naszych parafian oraz wspólnej modlitwy w intencji każdej rodziny, małżeństwa, osób samotnie mieszkających, chorych dzieci i młodzieży. Czynimy to w Niedzielę Świętej Rodziny (27 grudnia) i modlitwą kolędową wspieramy wszystkich parafian, sympatyków i gości. Dziękujemy za zrozumienie oraz za wsparcie materialne parafii z okazji kolędy.

Można to uczynić przez przekazanie swojej ofiary na konto parafii zaznaczając: cel – kolęda. Numer konta znajduje się na stronie internetowej parafii lub składając swoją kopertę z adresem ofiarodawcy na tacę. Wasze ofiary zostaną wpisane do kartoteki parafialnej. Tradycyjny okres Bożego Narodzenia trwa do 2 lutego. Bóg zapłać!

Modlitwa z błogosławieństwem domów i mieszkań oraz mieszkańców:

K. Panie Jezu Chryste, Ty przyszedłeś na ziemię, aby zamieszkać wśród nas, ludzi. Przez swoją obecność w Nazarecie uświęciłeś dom rodzinny. Prosimy pobłogosław rodziny i mieszkania w naszej parafii:

– Niech przebywa w nich Twój duch i niech Twój pokój rządzi sercami ich mieszkańców – Ciebie prosimy…..

– Daj, Panie,  wszystkim domownikom zdrowie ciała i duszy – Ciebie prosimy..

– Bądź, Panie, dla naszych rodzin oraz osób samotnie mieszkających mocą i oparciem w trudnych doświadczeniach życiowych – Ciebie prosimy ….

– Rodzicom daj wiele sił do wychowania chrześcijańskiego swoich dzieci – Ciebie prosimy….

– Chorym przywrócić zdrowie, a zmarłych naszych przyjmij do chwały nieba – Ciebie prosimy ….

Ojcze nasz – Pod Twoją obronę …                                     

Módlmy się: Pobłogosław panie Boże + wszechmogący mieszkania o co teraz Cię prosimy, aby w nich trwały zdrowie i czystość, Dobroć i łagodność oraz wierność wypełnianiu twoich przykazań, aby zawsze składano w nich dzięki. A błogosławieństwo Twoje niech pozostanie w nich i nad jego mieszkańcami teraz i na zawsze. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. W.Amen

Mieszkanie należy pobłogosławić wodą święconą.