Początek 2021 kwiecień 18 III NIEDZIELA WIELKANOCNA NIEDZIELA BIBLIJNA – 18 IV 2021 r.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA NIEDZIELA BIBLIJNA – 18 IV 2021 r.

222

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 18 IV 2021 r.

 

 1. W Okresie Wielkanocnym rozbrzmiewa w kościele – w sposób szczególny – radosne słowo Alleluja. Pochodzi ono z języka hebrajskiego i brzmi: halleluja zachęcając uczestników Mszy św. do wychwalania Boga. W Piśmie św. ten zwrot jest użyty 24 razy.
 2. Dziś w Polsce rozpoczyna się XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny oraz
  V Narodowe Czytanie Pisma św. z ewangelii Marka oraz 
  Księgi Mądrości. Zachęcamy do przeczytania tych ksiąg. Cytując słowa papieża Franciszka „na pewno nam to nie zaszkodzi”, ale pogłębi naszą wiarę. Warto też odwiedzić stronę internetową biblista.pl, która jest poświęcona Dziełu Biblijnemu imienia Jan Pawła II w Polsce. Jest ona kopalnia wiedzy biblijnej dla poszukujących i pogłębiających znajomość Biblii.
 3. Dziś modlitw różańcowa w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania o godz. 17.30 oraz spotkanie organizacyjne.
 4. We czwartek – 22 kwietnia, miesięczne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30.
 5. W piątek – 23 kwietnia, przypada liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski. Uczestnicząc we Mszy św. rano lub wieczorem, módlmy się w intencji Ojczyzny, o jej pomyślność, rozwój i abyśmy jako Polacy nie zatracili katolickiej tożsamości.
 6. Zachęcamy do lektury tygodnika Gość niedzielny.
 7. Za dwa tygodnie – 2 maja, odbędzie się w naszej parafii uroczystość I Komunii św. dzieci klas III. Wiemy dobrze jakie to jest ważne wydarzenie w życiu samych dzieci oraz ich rodzin. Pozostaje ono w sercu na całe życie. Odbędzie się ona w dwóch turach: o godz. 9.30 i 11.30 oraz dodatkowo 20 czerwca o godz. 11.30.
 8. Przyjmijcie życiodajne i uświęcające Boże błogosławieństwo.