Początek 2021 październik 24 XXX NIEDZIELA ZWYKŁA NIEWIDOMY BARTYMEUSZ – 24 X 2021

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA NIEWIDOMY BARTYMEUSZ – 24 X 2021

Eustache_Le_Sueur_003

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 X 2021

  1. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw różańcowych o godz. 17.15. św. Jan Paweł II mówił, że: „Różaniec jest równocześnie medytacją i prośbą. Wytrwałe błaganie zanoszone do Matki Bożej opiera się na ufności, że macierzyńskie wstawiennictwo wszystko może uzyskać od Serca Syna. Przechodzić z Maryją przez sceny różańca to jakby być w ‚szkole’ Maryi, by czytać Chrystusa, by wnikać w Jego tajemnice, by zrozumieć Jego przesłanie”.
  2. W przyszłym tygodniu przypada Dzień Zaduszny. Jest to dzień pamięci, wspomnienia i modlitwy Kościoła za zmarłych. Z tej okazji można zamówić wypominki jednorazowe – na Tydzień Zaduszkowy od 1-8 listopada. Kartki na te wypominki są do zabrania w zakrystii. Natomiast wypominki na cały rok – tak zwane roczne, wpisujemy do książki wypominkowej.
  3. Już nie cały miesiąc dzieli nas od Jerycha Rodzin, które w naszj parafii odbędzie się 15 i 16 listopada, to jest od poniedziałku wieczorem, do wtorku wieczorem. Przez 24 godziny, w dzień i w nocy, będziemy trwali na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem w obecności obrazu św. Rodziny, który peregrynuje po całej naszej diecezji. Obraz ten jest kopią cudownego obrazu św. Rodziny z sanktuarium ze Studziannej. Zapraszamy już dziś na to duchowe wydarzenie. W tych dniach przypada również w naszej parafii odpust Matki Bożej Miłosierdzia.
  4. W Bibliotece parafialnej, która dziś obchodzi 35-lecie istnienia można nabyć kalendarze Caritas na przyszły rok.
  5. W tygodniku „Gość Niedzielny warto przeczytać, czym różni się liturgia sprawowana w kościele, od modlitwy osobistej.