Początek 2022 kwiecień 02 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU GRZESZNA KOBIETA – 3 IV 2022 R.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU GRZESZNA KOBIETA – 3 IV 2022 R.

XXXI
  1. Dziś – Gorzkie Żale o godz. 17.15, a po Mszy św. wieczorem spotkanie lektorów.
  2. W poniedziałek i wtorek rekolekcje wielkopostne dla dorosłych o godz. 7.00; 10.00 i 18.00.
  3. Rekolekcje Wielkopostne Szkolne dla dzieci z PSP nr 5 i 34 w poniedziałek, wtorek oraz w środę. Spotkania dla klas od 6 – 8 o godz. 8.30, a dla klas od 1 – 5 będą o godz. 11.30. W tym roku dzieci na rekolekcje będą przychodzić do kościoła ze szkoły na wyznaczone godziny. Prosimy o zapoznanie się z programem rekolekcji wywieszonym w kościele, szkole i znajduje się na stronie internetowej parafii.
  4. W piątekDroga Krzyżowa o godz. 17.15.
  5. W sobotę spowiedź świąteczna w naszej parafii – jest to już sobota przed Niedzielą Palmową – 9 kwietnia, od godz. 8.00 – 10.00 i 15.00 – 18.00. W tym dniu będzie Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych o godz. 10.00. Chorych prosimy aby przyszli już do spowiedzi na godz. 9.30. Do chorych, którzy nie będą mogli przyjść w sobotę do kościoła, kapłani odwiedzą ich osobiście. Adresy tych chorych prosimy zgłosić w zakrystii lub w kancelarii.
  6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm.
  7. Zachęcamy do lektury tygodnika Gość Niedzielny, w którym znajdziemy omówienie kolejnego grzechu głównego: nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, w ramach formacji wielkopostnej. Polecamy również artykuł o sanktuarium na trudne czasy, czyli o miejscu szczególnego kultu św. Michała Archanioła w Monte Sante’Angelo, które znajduje się we Włoszech.
  8. Dziś wychodząc z kościoła można złożyć jałmużnę wielkopostną. Jałmużna wielkopostna jest to ofiara dla biednych z naszych – to jest bardzo ważne – rezygnacji i podjętych umartwień. Mogliśmy wydać pieniądze na różne rzeczy i przyjemności, ale z okazji Wielkiego Postu zrezygnowaliśmy z nich, i z miłości do Boga przeznaczamy je dla biednych. Jałmużnę można złożyć do białych puszek, i zostanie przekazana do dyspozycji Caritas Diecezjalnej.