Początek 2022 czerwiec 13 NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 12 VI 2022 r.

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 12 VI 2022 r.

trojcaswieta_www.kapucyni.be


NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 12 VI 2022 r.

  1. W dzisiejszą niedzielę – siódmego tygodnia przygotowań do 50. rocznicy rozpoczęcia Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszej diecezji, prosimy o wypełnienie się fragmentu ślubów Jasnogórskich, przygotowanych przez bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego: „Królowo Polski, przyrzekamy… szerzyć w sercach naszych i na polskiej ziemi cześć Twoją i nabożeństwo do Ciebie… wsławiona w tylu świątyniach naszych, a szczególnie w Twej Jasnogórskiej Stolicy.Oddajemy Tobie szczególnym aktem miłości każdy polski dom i serce, aby chwała Twoja nie ustawała w ustach naszych dnia każdego, a zwłaszcza w dni Twoich świąt. Królowo Polski – przyrzekamy!”. Uroczystości 50. rocznicy rozpoczęcia Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego rozpoczną się w katedrze radomskiej w piątek 17 czerwca powitaniem przed kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego o godz. 20.30. Natomiast w sobotę, 18 czerwca – w 50. rocznicę rozpoczęcia Peregrynacji tejże Kopii w naszej diecezji, odbędzie się w katedrze Msza św. dziękczynna za dar wiary i obfite łaski jakie otrzymujemy przez orędownictwo Matki Bożej o godz. 10.00 – podczas której zostaną odnowione Śluby Jasnogórskie i zawierzenie Matce Bożej naszą diecezję. Z piątku na sobotę odbędzie się czuwanie wiernych.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odbywają się codziennie o godz. 17.30, podczas których śpiewamy litanię do Serca Pana Jezusa.
  3. Jutro – nabożeństwo fatimskie o godz. 17.15, które przypada we wspomnienie św. Antoniego Padewskiego.
  4. We wtorek i środę zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe z opiekunami na próbę do sypania kwiatów o godz. 18.30, przygotowując się do procesji Bożego Ciała. Spotkanie przy pomnika Jezusa Miłosiernego.
  5. We czwartek Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Zaplanujmy nasz udział we Mszy św. i tradycyjnej procesji, która przejdzie ulicami: ks. Staniosa, Miłą, Sowińskiego, Chrobrego, Kusocińskiego, miłą, Staniosa. Na trasie procesji prosimy o udekorowanie okien i balkonów. Msze św. będą o godz. 7.00; 8.30 – po której wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy tak, jak co roku. Po procesji o godz. 11.00 będzie Msza św. w kościele górnym i dolnym. Nie będzie więc Mszy św. o godz. 10.00, ponieważ będziemy w tym czasie na procesji oraz o godz. 11.30 ponieważ będzie pół godziny wcześniej. Będą jeszcze Msze św. o godz. 13.00 i 18.00 – tak, jak w niedziele. Zwracamy się z prośbą do panów o postawienie ołtarzy Bożego Ciała, a do pań o udekorowanie ich kwiatami. Od czwartku, rozpocznie się oktawa Bożego Ciała,podczas której będą nieszpory eucharystyczne połączone z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30.
  6. W przyszłą niedzielę – III miesiąca przypada taca gospodarcza.
  7. Zachęcamy do lektury tygodnika Gość Niedzielny w którym warto przeczytać o laickich organizacjach walczących z religią, Kościołem i Bogiem w Polsce i Unii Europejskiej. Znajdziemy również relację z wczorajszej beatyfikacji 10. sióstr Elżbietanek – ślązaczek, które w sposób bestialski zostały zamordowane w 1945 roku przez żołnierzy Armii Czerwonej. Dzięki TV TRWAM i POLONII mogliśmy uczestniczyć w tej podniosłej uroczystość, która miała miejsce w katedrze wrocławskiej. Są również do nabycia egzemplarze Gościa Extra poświęconego cudom eucharystycznym. Jest to dobra lektura na Boże Ciało oraz na umocnienie wiary w obecność Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie, czyli pod postacią chleba i wina.
  8. Przyjmijcie życiodajne i uświęcające Boże błogosławieństwo.