Początek 2023 luty 13 VI NIEDZIELA ZWYKŁA PRZYKAZANIA BOŻE – 12 II 2023

VI NIEDZIELA ZWYKŁA PRZYKAZANIA BOŻE – 12 II 2023

freedom_4782870_1920

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 II 2023

  1. Dziś – adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy o godz. 17.30.
  2. Jutro, w poniedziałek – 13-ty, dzień fatimski – nabożeństwo fatimskie o godz. 17. 15.
  3. We wtorek wspomnienie św. Walentego – patrona zakochanych. Dzień modlitwy w intencji wszystkich zaręczonych i przygotowujących się do przyjęcia sakramentu małżeństwa.
  4. W tym tygodniu przypada tłusty czwartek. Jest on zapowiedzią, że w przyszłym tygodniu środą popielcową, która w tym roku przypada 22 lutego, rozpoczniemy Wielki Post. Pomyślmy z o uczestnictwie w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej.
  5. 18 marca br. rozpocznie się w WSD w Radomiu Kurs pastoralno-liturgiczny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego.
  6. Na dzisiejszą niedzielę Ks. Biskup skierował do nas KOMUNIKAT następującej treści: „W ostatnich dniach dotarła do nas wiadomość o trzęsieniu ziemi, które miało miejsce na terenie Turcji i Syrii. Odpowiadając na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, proszę o modlitwę za ofiary i poszkodowanych w tym katakliźmie, a także za tych, którzy z ogromnym poświęceniem pospieszyli im na ratunek. Jednocześnie proszę, aby … po każdej Mszy Świętej, były zbierane ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym. Zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska. Wasz Biskup Marek. Ofiary można złożyć do białych puszek przy wyjściu z kościoła.