Początek 2023 luty 19 VII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU – PRZYKAZANIE MIŁOŚCI – 19 II 2023 R.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU – PRZYKAZANIE MIŁOŚCI – 19 II 2023 R.

milosc-nieprzyjaciol
  1. Dziś przypada w naszej parafii Czterdziestogodzinne nabożeństwo, czyli Dzień Eucharystyczny, dlatego zatrzymamy się na chwilę wspólnej adoracji Najśw. Sakramentu i na modlitwie o pokój dla Ukrainy, naszej Ojczyzny i Europy.
  2. Dziś – rozpoczyna się Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Ku trzeźwości z Kościołem” – budujmy trzeźwą i wolna Polskę. Dzisiejsza niedziela jest dniem ekspiacji za grzechy pijaństwa.
  3. W środę – 22 lutego, przypada Popielec, który rozpocznie okres Wielkiego Postu. Wyjątkowy czas pokuty i nawrócenia. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. Msze św. będą z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 10.00 i po południu dodatkowa o godz. 17.00 i 18.00.
  4. W Wielkim Poście odbywać się będą nabożeństwa pasyjne – już w ten piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.15. Taca z tego nabożeństwa będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. W Wielkim Poście tradycyjnie na znak pokuty nie dekoruje się ołtarzy kwiatami. W niedzielę nie będzie rano Godzinek o NP NMP, a w zamian zapraszamy na wspólny śpiew Gorzkich Żali o godz. 17.15.
  5. Dzisiejsza taca gospodarcza – jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła – Bóg zapłać.