Początek 2023 kwiecień 02 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU WSKRZESZENIE ŁAZARZA – 26 III 2023 R.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU WSKRZESZENIE ŁAZARZA – 26 III 2023 R.

lazarz1

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 III 2023 R.Unknown

  1. Przed nami II etap Wielkiego Postu, który bezpośrednio przygotowuje nas do Paschy – Okres Męki Pańskiej. Widzialnym znakiem tego czasu jest krzyż zasłoniony fioletem, który w Wielki Piątek uroczyście zostanie odsłonięty.
  2. Dziś – Gorzkie Żale– o godz. 17.15
  3. Rozpoczęte dziś Rekolekcje wielkopostne potrwają dla starszych do wtorku włącznie, a nauki będą o godz. 7.00; 10.00 i 18.00.
  4. W tym samym czasie będą trwały szkolne rekolekcje wielkopostne dla dzieci PSP Nr 5 i 34 i potrwają do środy włącznie. Spotkania w poniedziałek i wtorek dla uczniów od klasy I do VI włącznie o godz. 11.15. Dla klas VII i VIII o godz. 8.15. Natomiast w środę dla PSP Nr 5 wszyscy uczniowie mają wspólne spotkanie o godz. 9.00, a z PSP Nr 34 o godz. 10.00.
  5. Spowiedź świąteczna w sobotę od godz. 7.30 – 10.00 i 14.30 – 18.00. O godz. 10.00 Msza św. dla chorych z sakramentem namaszczenia. Chorych do spowiedzi prosimy przyprowadzić na godz. 9.30.
  6. Chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła odwiedzimy z okazji świątw Wielki Piątek od godz. 9.00. Adresy chorych, prosimy podać w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii w godzinach urzędowania.
  7. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o godz. 11.20 odbędzie się procesja upamiętniająca uroczysty wjazd Chrystusa do świętego miasta Jerozolimy. Procesja przejdzie od krzyża misyjnego – gdzie będzie poświecenie palm – do kościoła.
  8. W Niedzielę Palmową – 2 kwietnia – odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta, od Fary do Katedry i rozpocznie się o godz. 19.00. Będzie jej przewodniczył i rozważania poprowadzi Bp Marek Solarczyk.
  9. Tygodnik „Gość Niedzielny” podaje wstrząsającą wiadomość, że założyciel Ruchu Oazowego Światło-Życie ks. Franciszek Blachnicki został otruty. Jednocześnie dowiadujemy się, jak niszcząco wpływali na jego pracę ewangelizacyjną agenci komunistyczni SB.
  10. Jest również do nabycia Gość EXTRA, który przybliża nam znaki męki Pańskiej: gróbChrystusa w Jerozolimie; płótno, którym zostało owinięte ciało Jezusa i złożone w grobie, czyli całun Turyński; krzyż, na którym umarł Chrystus; kamień namaszczenia ciała Jezusowego przed złożeniem do grobu; chustę z Manoppello – mandylion „nie ludzką ręką uczyniony”; koronę cierniowąuratowaną z płonącej katedry w Paryżu; włócznię Kasjusza, którą przebito bok Jezusa; marmurowe schody, po których według tradycji Jezus wchodził na przesłuchanie do Piłata – ciekawa lektura, z której warto skorzystać i podzielić się z innymi.