Początek 2023 maj 30 NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28 V 2023 R.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28 V 2023 R.

1DUCH

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28 V 2023 R.

  1. Dziś przypadają Zielone Świątki, czyli – pięćdziesiątnica – 50-ty dzień po Wielkanocy – Niedziela Zesłania Ducha św. Duch św. w języku greckim jest nazwany Parakletem i przychodzi do każdego człowieka w sakramencie chrztu i bierzmowania, udzielając swoich darów. Jest ich siedem: darMądrości, Rozumu, Rady, Męstwa, Umiejętności, Pobożności i Bojaźni Bożej. Korzystajmy z tych darów, otwierając swoje serca na ich owoce.
  2. Dziś nabożeństwo majowe o godz.17.30, zakończenie w środę 32 maja w we wspomnienie Nawiedzenia NMP.
  3. Jutro II dzień Zielonych Świątek. Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, suma o godz. 10.00 i wieczorem o godz. 18.00.
  4. We czwartek przypada liturgiczne wspomnienie Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. Modlitwa różańcowa w tej intencji o godz. 17.00, a o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe – do Najśw. Serca Pana Jezusa, które będzie przez cały miesiąc o godz. 17.30.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W sobote – spotkanie Rodziny Różańcowej o godz. 17.00.
  6. W przyszłą niedzielę przypada święto Trójcy Przenajświętszej, które kończy okres spowiedzi wielkanocnej. Katechizm Kościoła Katolickiego przypomina, że: „Kościół zobowiązuje wiernych do uczestniczenia w niedziele i święta w Boskiej liturgii i do przyjmowania Eucharystii przynajmniej raz w roku, jeśli to jest możliwe w Okresie Wielkanocnym, po przygotowaniu się przez sakrament pojednania”. (KKK, nr 1389)
  7. Za 10 dni obchodzić będziemy Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Wiemy jak wymowne i bliskie jest nam to święto. Już dziś zaplanujmy nasz udział tego dnia w Eucharystii i tradycyjnej procesji. Niech nas nie zabraknie! Przygotujmy dekoracje okien i balkonów na trasie procesji, która przejdzie ulicami, tak jak co roku. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do białych puszek na dekoracje i na kwiaty do ołtarzy Bożego Ciała. Niech ona będzie naszym włączeniem się w obchód tego bardzo ważnego święta. Jednocześnie informujemy, że nie będzie zbiórki na ten cel po mieszkaniach.
  8. Dziś w Tygodniku Gość Niedzielny można przeczytać odpowiedź na pytanie o znaczenie sformułowania z Koronki do Miłosierdzia Bożego o ofiarowywaniu Bogu Ciała i Krwi, Duszy i Bóstwa Jezusa Chrystusa. Co to oznacza?
  9. Dziś w Radomiu odbędzie się Marsza dla życia i rodziny, który wyruszy z kościoła Farnego o godz. 16.00, a po jego zakończeniu na ul. Żeromskiego odbędzie się Festyn rodzinny, na który organizatorzy wszystkich zapraszają.