Początek 2023 grudzień 23 IV NIEDZIELA ADWENTU – WIGILIA NARODZENIA PAŃSKIEGO 23 XII 2023 r.

IV NIEDZIELA ADWENTU – WIGILIA NARODZENIA PAŃSKIEGO 23 XII 2023 r.

swiece-adwent-wieniec-fot-pixabay.com-CC0

IV NIEDZIELA ADWENTU – 24 XII 2023  
 Wigilia Narodzenia Pańskiego

  1. Dziś ostatnia Msza św. o godz. 13 00. Nie będzie Mszy św. w kościele dolnym i wieczorem o godz. 18.00 – ponieważ w tym czasie zasiądziemy do stołu wigilijnego. Łamiąc się poświęconym opłatkiem, złożymy sobie życzenia. Pamiętajmy, aby podczas wigilii odczytać fragment ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa 2, wiersz 1-20, wspólnie odmówić modlitwę Jezusową Ojcze nasz i zaśpiewać kolędy. Po wigilii zapraszamy do kościoła na wspólne kolędowanie o godz. 23.40 oraz na pasterkę, która będzie o północy. W tradycji polskiej zachowujemy dziś wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Jutro – Uroczystość Narodzenia Jezusa – Boże narodzenie, a we wtorek św. Szczepana. Msze św. będą sprawowane jak w niedziele.
  3. W przyszłą niedzielę zakończenie roku kalendarzowego o godz. 17.30.
  4. Opłatki – już poświęcone – można jeszcze nabyć po Mszy św. przy wyjściu z kościoła, lub w zakrystii.
  5. W numerze świątecznym tygodnika „Gość Niedzielny” znajdziemy informacje o historii i tradycji Bożego Narodzenia. Do numeru jest dołączony audiobook.
  6. Bezpośrednio po świętach – w środę – rozpocznie się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Pragniemy odwiedzić każdą rodzinę mieszkającą na terenie naszej parafii. Pragniemy zanieść do Was Boże błogosławieństwo wraz z darem modlitwy.
  7. Wizytę duszpasterską przed południem rozpoczynamy od godz. 9.00, a po południu od godz. 15.00. W czasie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna tylko we czwartki od 16.00 – 18.00.Formalności związane z pogrzebem czy potwierdzeniem zamówionej intencji mszalnej prosimy zgłaszać bezpośrednio po Mszy św. porannej o godz. 7.00 lub wieczornej o godz. 18.00 w zakrystii.
  8. Program kolędy I TYGODNIA jest dostępny w gablocie i na stronie internetowej parafii oraz posłuchajmy >>>>
  9. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.