Początek 2024 kwiecień 21 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA DOBREGO PASTERZA – 21 IV 2024 R.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA DOBREGO PASTERZA – 21 IV 2024 R.

PASTERZ.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21 IV 2024 R.

  1. W dzisiejszą niedzielę, którą nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania pod hasłem: „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie mój syn”. Dlatego podczas obecnego tygodnia, modlić będziemy się, aby nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.
  2. Dziś w tej intencji zostanie odmówiony różaniec o godz. 17.30.
  3. Jutro: z okazji 22 dnia miesiąca – nabożeństwo do Bożego miłosierdzia o godz. 17.30
  4. We wtorek obchodzić będziemy w liturgii uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej ojczyzny.
  5. We czwartek, 25 kwietnia – przypada w liturgii wspomnienie święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. W tej intencji po Mszy św. wieczornej odmówimy litanię do Wszystkich świętych, aby Bóg błogosławił rolnikom, a ich praca przyniosła obfite plony i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. W tym dniu będziemy również pamiętać w modlitwie o solenizancie – ks. biskupie Marku – Pasterzu naszej diecezji.
  6. W tygodniku „Gość Niedzielny” warto przeczytać o tym, że Kościół nigdy nie przestanie głosić prawdy, że godność ludzkiego życia jest nieskończona – od poczęcia do naturalnej śmierci, jak również o popularności rekolekcji Oddanie 33.
  7. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Pamiętajmy, aby w ich intencji zamówić Mszę św. Będzie on najpiękniejszym prezentem imieninowym lub z okazji jubileuszu. Modlitwą otaczamy również tych parafian, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności i ich rodziny.