Początek 2024 maj 20 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19 V 2024

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19 V 2024

duch1
  1. Dziś przypadają Zielone Świątki, czyliPięćdziesiątnica – 50-ty dzień po Wielkanocy – UroczystośćZesłania Ducha św. Duch św. w języku greckim jest nazwany Parakletem i przychodzi do każdego człowieka w sakramencie chrztu i bierzmowania, udzielając swoich darów. Jest ich siedem: darMądrości, Rozumu, Rady, Męstwa, Umiejętności, Pobożności i Bojaźni Bożej. Korzystajmy z tych darów, otwierając swoje serca na ich owoce.
  2. Dziś nabożeństwo majowe o godz.17.30.
  3. Jutro – II dzień Zielonych Świątek. Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, suma o godz. 10.00 i wieczorem o godz. 18.00.
  4. W środę – 22. dnia miesiąca, nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30 połączone z majówką.
  5. We czwartek – przed Bożym Ciałem, czyli tego tygodnia – przypada liturgiczne wspomnienie Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.
  6. W piątek wspomnienie NMP Wspomożenie Wiernych. Dzień modlitwy w intencji prześladowanego Kościoła w Chinach.
  7. W przyszłą niedzielę przypada święto Trójcy Przenajświętszej, które kończy okres spowiedzi wielkanocnej.Katechizm Kościoła Katolickiego przypomina, że: „Kościół zobowiązuje wiernych do uczestniczenia w niedziele i święta w Boskiej liturgii i do przyjmowania Eucharystii przynajmniej raz w roku, jeśli to jest możliwe w Okresie Wielkanocnym, po przygotowaniu się przez sakrament pojednania”. (KKK, nr 1389)
  8. Za 10 dni obchodzić będziemy Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Wiemy jak wymowne i bliskie jest nam to święto. Już dziś zaplanujmy nasz udział w Eucharystii i tradycyjnej procesji, która odbędzie się po Mszy św. sprawowanej o godz. 8.30. Niech nas nie zabraknie! Przygotujmy dekoracje okien i balkonów na trasie procesji, która przejdzie ulicami, tak jak co roku. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszek na dekoracje i na kwiaty do ołtarzy Bożego Ciała. Niech ona będzie naszym włączeniem się w obchód tego bardzo ważnego święta. Jednocześnie informujemy, że nie będzie zbiórki na ten cel po mieszkaniach.
  9. W Tygodniku Gość Niedzielny (20/2024) można przeczytać, dlaczego Sejm nie chciał debatować nad ochroną prześladowanych chrześcijan oraz jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie.
  10. Przyjmijcie życiodajne i uświęcające Boże błogosławieństwo.