PARAFIA MBM W RADOMIU

OŚRODEK KULTU MATKI BOŻEGO
MIŁOSIERDZIA W RADOMIU

Cytat tygodnia: "Polska będzie trzeźwa, albo jej wcale nie będzie" bł. B. Markiewicz

 

Adwent2015-1

adwent 2

Adwent to nieustanna tęsknota za Bogiem 

i na Jego przyjście w modlitwie czuwanie

to Boża miłość stoi za progiem

to słowo Boże które ciałem się stanie.

Ścieżkami życia Jezusa szukamy

i wciąż czekamy na spotkanie Jego

wszak od Ciebie Boże obietnicę mamy

że na ziemię ześlesz nam Syna Swojego.

O serce ludzkie tyś bardzo spragnione

ofiarnej miłości Jezusa małego

a wszelkie nadzieje i myśli stęsknione

z pokorą zanosisz do Boga Naszego.

A Bóg miłosierny tak nam przekazuje:

że Jezus zrodzony w Betlejemskim żłobie

dla Ciebie człowieku zbawienie szykuje

lecz wpierw się musi narodzić w Tobie. Czy pozwolisz Mu na to?

Porządek Mszy Świętychw naszej parafii

W nagłych przypadkach (zgłoszenie pogrzebu) prosimy zgłosić się do Zakrystii o godzinie 7:00 lub 18:00 po Mszy Świętej.

Więcej informacji +

msze niedzielne

Kościół górny: 7.00, 8.30, 10.00 (suma),
11.30 (dzieci), 13.00, 18.00 (dla młodzieży).
Kościół dolny: 13.00 (msza dla chorych).

dni powszednie

W Naszej Parafii we wszystkie dni powszednie Msze Święte odbywają się w godzinach: 6.30, 7.00 oraz o godzinie: 18.00.

kancelaria parafialna

czynna pon.-pt. w godz. 09:00-10:00 oraz 17:00-18:00 z wyjatkiem świąt kościelnych, państwowych i uroczystości parafialnych.

WITAMY NA STRONIE PARAFII P.W MATKI BOŻEJ MIŁOSIERDZIA W RADOMIU

WITAMY NA STRONIE PARAFII P.W MATKI BOŻEJ MIŁOSIERDZIA W RADOMIU

Pragniemy Państwa gorąco poinformować iż przy naszej parafii znajduje się Ośrodek Kultu Matki Bożego Miłosierdzia, zwany Ośrodkiem Maryjnym.

Jego celem jest szerzenie kultu i nabożeństwa do NMP Matki Miłosierdzia oraz Jej Miłosiernego Syna. Dlatego każdego 22 dnia miesiąca zapraszamy na nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia, a w każdy piątek na nowennę do NMP Matki Miłosiernej. W Orędzie o Bożym Miłosierdziu wpisuje się również Orędzie Fatimskie, dlatego każdego 13 dnia miesiąca odbywają się w naszym OKMBM nabożeństwa fatimskie.

Pragniemy, aby nasza strona, zawierała informacje dla każdego: dla parafian, gości, sympatyków naszego kościoła oraz pielgrzymów. Jeżeli coś pozytywnego Was zainteresuje na tej stronie, to serdecznie zapraszamy ponownie. Będzie to dla nas miłe.

Ks. proboszcz i kustosz prałat dr Wiesław Taraska.

CO NOWEGO W NASZEJ PARAFII?

POKAŻ WSZYSTKIE -
  • I NIEDZIELA ADWENTU – 29 XI 2015 r.

    OGŁOSZENIE PO MODLITWIE WIERNYCH: W listopadzie, każda parafia w Polsce przeznacza z jednej niedzieli kolektę na cele organizacyjne czekające nas Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Nasza parafia w dniu dzisiejszym pragnie to uczynić i wesprzeć organizatorów spotkania z papieżem Franciszkiem. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Roz...
  • XXXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 22 XI 2015 r. UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

     OGŁOSZENIE PO MODLITWIE WIERNYCH: Dzisiejsza taca jest przeznaczona na utrzymanie WSD w Radomiu, które przygotowuje do kapłaństwa 68 kleryków. Wszystkim Przyjaciołom i wspomagającym WSD modlitwą i ofiarą, w imieniu Księdza Rektora składamy serdeczne Bóg Zapłać. Część budynku seminaryjnego jest przeznaczona na Dom Seniora dla kapłanów, który po uk...
GÓRA