Początek 2021 grudzień 18 II NIEDZIELA ADWENTU ŚWIECA BETLEJEM – POKOJU 5 XII 2021 ROKU

II NIEDZIELA ADWENTU ŚWIECA BETLEJEM – POKOJU 5 XII 2021 ROKU

II ADWENTU

II NIEDZIELA ADWENTU – 5 XII 2021 R.

  1.  Dziś, półgodzinna adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy od godz. 17.30, a po Mszy św. wieczorem spotkanie lektorów.
  2. Dziś dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają od swoich rodziców cudowny medalik. Jeżeli nosimy go z wiarą, chroni nas przed złem. Nośmy go z miłości do Matki Najświętszej. Prośmy Maryję, aby chroniła nas od choroby, wojny i nienawiści. Często powtarzajmy słowa umieszczone z woli Maryi na medaliku „O Maryjo, bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy” oraz dodajmy słowa św. Maksymiliana Kolbe „i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie”.
  3. Jutro 6 grudnia – przypada wspomnienie św. Mikołaja – biskupa. Wszystkie dzieci zapraszamy na spotkanie z Mikołajem na roratach o godz. 18.00.
  4. W środę – 8 grudnia, święto maryjne: Niepokalane Poczęci NMP. Msze św. w kościele dolnym o godz. 6.30 – roraty, suma o godz. 10.00 i wieczorem o godz. 18.00. W tym dniu kończy się Rok Świętego Józefa. Zgłębiając tajemnice jego życia, nadal powierzajmy mu samych siebie, nasze rodziny, Kościół, Ojczyznę i cały świat.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które przygotują nas bezpośrednio do świąt Narodzenia Pańskiego. Rekolekcje będą do wtorku włącznie. Spowiedź świąteczna będzie za dwa tygodnie, w sobotę 18 grudnia: od 8.00 – 10.00 i 15.50 – 18.30. Korzystajmy też ze spowiedzi przy każdej okazji, kiedy zasiada kapłan do konfesjonału. W dzień spowiedzi będzie Msza św. dla chorych z sakramentem namaszczenia o godz. 10.00 oraz odwiedzimy chorych, którzy nie będą mogli przyjść do kościoła na Mszę św. Ich adresy prosimy zgłosić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  6. Są do nabycia – już poświęcone – opłatki na stół wigilijny. Niech ich nie zabraknie w naszych domach, szczególnie w tym roku, kiedy przeżywamy znów trudny czas pandemii. Opłatki oraz świecę Caritas na stół wigilijny i kalendarz, można nabyć w bibliotece parafialnej oraz w zakrystii lub pod chórem.
  7. Dziś w kościołach w Polsce zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie, czyli na ziemiach byłego Związku Radzieckiego. Za czasów sowieckich Kościół na tych terenach był systematycznie i okrutnie niszczony. Dzięki wierze przekazywanej i praktykowanej w rodzinach, przetrwał i dziś się odradza.