VII NIEDZIELA WIELKANOCY WNIEBOWSTĄPIENIE  28 V 2017

VII NIEDZIELA WIELKANOCY WNIEBOWSTĄPIENIE  28 V 2017

wniebowstapienie_0

 

 1. Od minionego piątku, trwa nowenna do Ducha Świętego. Przez 9 dni w oczekiwaniu na Zielone Świątki, czyli na uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Kościół modli się o Dary Ducha Św. Nowenna jest połączona z nabożeństwem majowym, a do czwartku z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30.
 2. W środę, 31 maja – przypada w liturgii wspomnienie Nawiedzenia przez Maryję krewnej Elżbiety. Te odwiedziny rozważamy w II tajemnicy części radosnej różańca świętego i nazywamy Nawiedzeniem NMP.
 3. W środę zakończenie nabożeństw majowych o godz. 17.30.
 4. We czwartek – 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe, czyli do Najświętszego Serca Jezusowego. Przez cały czerwiec będziemy śpiewać Litanię do Serca Jezusowego w połączeniu z medytacją o godz. 17.30.
 5. We czwartek przypada Dzień Dziecka. W tym dniu modlić się będziemy szczególnie w intencji dzieci o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego.
 6. W tym tygodniu przepadają dni odnowy duchowejI czwartek miesiąca. W tym dniu modlitwa różańcowa w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego prowadzona przez Margaretki o godz. 16.45. I piątek miesiąca– odwiedzimy chorych i będzie okazja do spowiedzi od godz. 17.00. I sobota miesiąca spotkanie Rodziny Różańcowej o godz. 16.45, modlitwa różańcowa o godz. 17.00 i medytacja pierwszosobotnia.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli Zielone Światki, które zakończą okres wielkanocny.
 8. W przyszłą niedzielę przypada w Polsce Dzień Dziękczynienia i będzie okazja do wsparcia budującej się świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.
 9. W tygodnika „Gość Niedzielny” warto przeczytać: Czego mogą nas nauczyć mali mistycy z Fatimy: 10-letnia Hiacynta i 11-letni Franciszek. To niezwykłe, ale Franciszek nie szukał pociechy u Boga, ale sam modlitwą pocieszał Boga. Ponadto o pewnym przełomie w sprawie Medjugorje. Watykańska komisja teologiczna opowiedziała się za autentycznością tylko pierwszych objawień jakie miały miejsce w Medjugorje.
 10. Parafia organizuje trzydniową autokarową pielgrzymkę w dniach 16-18 VI br. do Gietrzwałdu, a przy okazji do Gdańska i na Westerplatte oraz dla dzieci kolonie na początku wakacji w Zakopanem. Zapisy w zakrystii po Mszy św.
 11. Festyn parafialny oraz bieg charytatywny dla Bartusia w tym roku odbędzie się 11 czerwca w godzinach od 14.00 – 17.00. Szczegóły podane są na plakacie.
 12. Publiczna SP Nr 34 – zwraca się do nas z prośbą, abyśmy dzisiaj zagłosowali na Budżet Obywatelski z oddaniem głosu na zgłoszony przez nią projekt remontu i modernizacji dużej sali gimnastycznej „Sport dla wszystkich – remont sali gimnastycznej”, który znajduje się na karcie głosowania w OBSZARZE I – Numer 40. Przy okazji można też poprzeć inne projekty np.: renowację zabytkowej kapliczki przy zbiegu ulic Limanowskiego i Przechodniej. Na karcie głosowania znajduje się ten obiekt w OBSZARZE III – Numer 16, czy AMBULANS DLA RADOMIAN w OBSZARZE OGÓLNOMIEJSKIM – Numer 5. Należy mieć przy sobie dowód osobisty, a uczniowie od 16 roku życia legitymację szkolną i zgodę rodziców. Urna do oddania głosu będzie dziś na placu kościelnym od godz. 11.00 – 13.00. Warto z tego głosowania skorzystać dla dobra własnego, naszych dzieci oraz wnuków. Serdecznie zachęcamy do poparcia tych projektów.
 13. Dziękujemy ks. Juliuszowi ze Zgromadzenia Zmartwychwstańców, który pracuje na Ukrainie za posługę Słowa Bożego. Życzymy owocnej pracy na tamtej ziemi, o której Papież Franciszek podczas ostatniej środowej audiencji generalnej w Watykanie powiedział: „Stale modlę się do Pana o pokój dla umiłowanej ziemi ukraińskiej”. Po Mszy św. będzie okazja do złożenia ofiary do puszek przed kościołem dla parafii Sambor w której pracuje.

VI NIEDZIELA WIELKANOCY JEZUS OBIECUJE DUCH ŚW. –  21 V 2017

DUCH Św.

OGŁOSZENIE PO MODLITWIE WIERNYCH: W dzisiejszą niedzielę – III miesiąca – przypada taca gospodarcza. W tym roku po sezonie grzewczym przeznaczamy ją na dalsze remonty i udoskonalenia – tym razem kościoła dolnego. W kościele dolnym na święta Bożego Narodzenia chcemy założyć ekran do wyświetlania pieśni, na zakończenie Roku Fatimskiego zakupić figurę MB Fatimskiej oraz wykonać ołtarz boczny poświęcony Jezusowi Miłosiernemu. Nagłą potrzebą jest wymiana napędu dzwonów na współczesny – elektroniczny. Wszystkim pomagającym w sprawach gospodarczych parafii – składamy serdeczne Bóg zapłać.

 1. Pierwsze trzy dni, tego tygodnia, który poprzedza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, Kościół poświęca na modlitwę w intencji uświęcenia pracy ludzkiej, a szczególnie pracy rolników oraz o błogosławieństwo dla pól i za głodujących. Intencje te będą nam towarzyszyć podczas nabożeństw majowych, które odbywają się w maju codziennie o godz. 17.30.
 2. Jutro z okazji 22. dnia miesiąca nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30, a po Mszy św. uczcimy relikwie św. Faustyny.
 3. We wtorek młodzież klas trzecich Gimnazjum przyjmie sakrament bierzmowania podczas Mszy św. o godz. 18.00, który udzieli bp Piotr Turzyński. Spowiedź dla młodzieży jutro – w poniedziałek – od godz. 17.30 – 18.30.
 4. W środę, 24 maja – przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu Kościół Katolicki od roku 2008 obchodzi Światowy Dzień Modlitw za cierpiący i podzielony Kościół w Chinach. Kiedy po II Wojnie Światowej w Chinach władzę przejął reżim komunistyczny Kościół Katolicki został podporządkowany nowej władzy nazywając go Kościołem Patriotycznym, który zerwał kontakt z papieżem. Wierni, którzy nie zgodzili się z taką decyzję, pozostali w łączności z papieżem i utworzyli tzw. Kościół Podziemny. Pragnieniem ostatnich papieży jest zjednoczyć te dwa Kościoły, dlatego wybrano dzień wspomnienie MB Wspomożycielki Wiernych na modlitwę w tej intencji.
 5. W piątek, 26 maja – rozpocznie się nowenna do Ducha Świętego. Przez 9 dni w oczekiwaniu na Zielone Świątki, czyli na uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Kościół modli się o Dary Ducha Św. Nowenna będzie połączona z nabożeństwem majowym.
 6. W piątek, przypada Dzień Matki, którym już dziś składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i dziękujemy za katolickie wychowanie swoich dzieci.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii będziemy gościć misjonarza z Ukrainy, który wygłosi świąteczne kazania, a po Mszy św. będzie okazja do wsparcia ofiarą do puszek przed kościołem jego parafii. Będzie to nasza solidarność z Kościołem na Ukrainie, do której w ostatnim czasie tak często zachęca papież Franciszek.
 8. W tygodnika „Gość Niedzielny” warto przeczytać: Co robią katolicy w świecie, wobec tych, którzy odrzucają Boga. Ponadto ciekawy jest artykuł o matkach wielkich Polaków między innymi: króla Jana III Sobieskiego i Tadeusza Kościuszki.
 9. Rycerze Kolumba organizują już po raz drugi nocną pieszą pielgrzymkę kobiet do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, Pni Ziemi Radomskiej do Błotnicy w najbliższą sobotę – 27 maja. Bliższe informacje są podane na plakacie.
 10. Parafia organizuje trzydniową pielgrzymkę autokarową w dniach 16 – 18 VI br. do Gietrzwałdu z okazji 140 rocznicy objawień MB na Świętej Warmii, a przy okazji do Gdańska i na Westerplatte. Zapisy w zakrystii po Mszy św.
 11. Publiczna SP Nr 34 – zwraca się do nas wszystkich z prośbą o wzięcie udziału w głosowanie na Budżet Obywatelski wraz z oddaniem głosu na zgłoszony przez szkołę projekt „Sport dla wszystkich – remont sali gimnastycznej”, który znajduje się na karcie głosowania w OBSZARZE I – Numer 40. Głos będzie można oddać w Mobilnych Punktach Głosowania (do urny) na placu kościelnym w przyszłą niedzielę oraz 11 czerwca od godz. 11.00 – 13.00 oraz w budynku szkolnym 5 czerwca od godz. 16.30 – 18.30. Należy mieć przy sobie dowód osobisty, a uczniowie od 16 lat legitymację szkolną i oświadczenie rodziców. Przy okazji można też poprzeć inne projekty np.: renowację zabytkowej kapliczki przy zbiegu ulic Limanowskiego i Przechodniej. Na karcie głosowania jest to OBSZAR III – Numer 16. Serdecznie zachęcamy do poparcia tych projektów.

V NIEDZIELA WIELKANOCY JEZUS DROGĄ, PRAWDĄ I ŻYCIEM

dom-ojca-obraz-komentarz
 1. Dziś, w naszej parafii obchodzimy Rocznicę I Komunii św. dzieci klas IV.
 2. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.
 3. We wtorek, 16 maja – przypada wspomnienie św. Andrzeja Boboli – męczennika, głównego Patrona Polski. Msze Św. jak w dni powszednie.
 4. W przyszłą niedzielę – III miesiąca – przypada taca gospodarcza oraz o godz. 18.00 bezpośrednie przygotowanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”, który jest poświęcony setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie.
 6. Rycerze Kolumba organizują już po raz drugi nocną pieszą pielgrzymkę kobiet do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, Pni Ziemi Radomskiej do Błotnicy 27 maja. Bliższe informacje są podane na plakacie.
 7. Parafia organizuje trzydniową pielgrzymkę autokarową w dniach 16 – 18 VI br. do Gietrzwałdu z okazji 140 rocznicy objawień MB na Świętej Warmii, a przy okazji do Gdańska i na Westerplatte. Zapisy w zakrystii po Mszy św.
 8. Dziś, kończy praktykę duszpasterską w naszej parafii dk. Paweł Męcina, któremu dziękujemy za współpracę, pomoc, uśmiech i miłą atmosferę wprowadzoną w relacjach duszpasterskich. Zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie, szczególnie teraz, w tym czasie przygotowań do przyjęcia święceń prezbiteratu w katedrze radomskiej 27 maja o godz. 10.00 na które wszystkich zaprasza. My natomiast zapraszamy diakona Pawła ze Mszą św. Prymicyjną do naszej parafii w niedzielę 11 czerwca, sprawowaną dla starszych o godz. 10.00 oraz dla dzieci o godz. 11.30.

IV NIEDZIELA WIELKANOCY – DOBREGO PASTERZA

Chrystus-Dobry-Pasterz

 

OGŁOSZENIE PO MODLITWIE POWSZECHNEJ: W dzisiejszą „Niedzielę Dobrego Pasterza”  taca jest przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, które przygotowuje przyszłych kapłanów do pracy duszpasterskiej w naszej diecezji. Obecnie kształci się na księży 52 kleryków, a sześciu diakonów 27 maja, wśród nich dk. Paweł, który odbywa praktykę duszpasterską w naszej parafii przyjmą święcenia prezbiteratu – kapłańskie w radomskiej katedrze. W imieniu Administracji Seminarium składamy wszystkim podziękowanie za złożone ofiary: Bóg zapłać.

 1. Dziś, nabożeństwo majowe o godz. 17.30, a spotkanie lektorów starszych i z grona młodzieży bezpośrednio po Mszy św. wieczorem.
 2. Jutro, 8 maja – przypada wspomnienie św. Stanisława biskupa i męczennika – głównego Patrona Polski. Msze św. jak w dni powszednie o godz. 6.30,7.00, 18.00.
 3. W sobotę, 13 maja – przypada wspomnienie NMP z Fatimy. Nabożeństwo fatimskie o godz. 17.15.
 4. W sobotę spowiedź dla dzieci klas IV przed Rocznicą Komunii św. od godz. 9.00 – 10.30. Zachęcamy do spowiedzi dzieci oraz ich rodziny i zaproszonych gości. Spowiedź z okazji Komunii św. dziecka, to najpiękniejszy przykład i prezent jaki możemy dać swojemu dziecku.
 5. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii Rocznica I Komunii Świętej o godz. 9.30 dla dzieci z Publicznej SP Nr 5 oraz o godz. 11.30 z Publicznej SP Nr 34. Dlatego Msza św. o godz. 10.00 i 11.30 odbędzie się w kościele dolnym. Uroczystości I Komunii św. czy Rocznicy przypominają nam o częstej Komunii św. oraz do jej szacunku. To do nas, ludzi starszych można odnieść słowa z Pisma Św., dokładnie z Apokalipsy św. Jana: „wróć do swojej pierwotnej miłości”, do tej, jaką mieliśmy do Jezusa w dzień I Komunii św.
 6. Parafia organizuje dla dzieci i młodzieży wypoczynek w Zakopanem na początku wakacji: od 6 – 14 lipca. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii po Mszy Świętej.
 7. Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W którym jest mowa o Medjugorie, miejscowości, gdzie można spotkać tysiące modlących się ludzi, korzystających ze spowiedzi oraz praktykujących tradycyjne formy pobożności. Ciekawy jest również artkuł omawiający wyniki pierwszych polskich badań nad skutecznością leczenia niepłodności metodą
 8. W tym miesiącu Ojciec Święty Franciszek zachęca nas do modlitwy ewangelizacyjnej za chrześcijan Afryki, aby dawali profetyczne świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju, naśladując Jezusa Miłosiernego. Afryka, to kontynent o przebogatej historii i kulturze, ale wyniszczony konfliktami oraz niesprawiedliwością.

3 MAJA – NMP KRÓLOWEJ POLSKI

MBCz

3 maja, Kościół katolicki w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza – powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 51 lat temu na Jasnej Górze prymas Wyszyński zawierzył Polskę Matce Bożej.

Uroczystość została ustanowiona na prośbę biskupów polskich po odzyskaniu niepodległości po I wojnie światowej. Oficjalnie święto obchodzone jest od 1923 r. W 1920 r. zatwierdził je dla Kościoła w Polsce papież Benedykt XV. Po reformie liturgicznej w 1969 r. święto zostało podniesione do rangi uroczystości.

Święto wyraża wiarę narodu w szczególną opiekę Bożą, jakiej Polacy doświadczali i doświadczają za pośrednictwem Maryi. Jej kult jako Królowej Polski jest bardzo stary. Przykładem może być „Bogurodzica”, najstarsza polska pieśń religijna, która przez wieki pełniła rolę narodowego hymnu.

W czasie najazdu szwedzkiego, 1 kwietnia 1656 r. w katedrze lwowskiej, przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej król Jan Kazimierz złożył uroczyste Śluby, w których m.in. zobowiązywał się szerzyć cześć Maryi, wystarać się u papieża o pozwolenie na obchodzenie Jej święta jako Królowej Korony Polskiej, a także zająć się losem chłopów i zaprowadzić w państwie sprawiedliwość społeczną.

Temu uroczystemu wydarzeniu towarzyszyło odśpiewanie litanii do Najświętszej Panny. Nuncjusz apostolski dodał do tej modlitwy wezwanie „Królowo Korony Polskiej, módl się za nami”, które zgromadzeni biskupi i senatorowie trzykrotnie powtórzyli.

Szczególne związanie kultu Maryi, Królowej Korony Polskiej, z Jasną Górą nastąpiło 8 września 1717 r., kiedy to dokonano koronacji jasnogórskiego obrazu, co uznano za koronację Maryi na Królową Polski.

Wezwanie „Królowo Polski” zostało na stałe wpisane do litanii loretańskiej w 1908 r., kiedy zezwolił na to papież Pius X. W tym samym roku ustanowił on też święto Królowej Polski dla diecezji lwowskiej.

Po uzyskaniu niepodległości przez Polskę biskupi zwrócili się do Stolicy Apostolskiej z prośbą rozszerzenia tego święta na cały kraj. Jako datę zaproponowano dzień 3 maja, na pamiątkę pierwszej polskiej Konstytucji, która realizowała część ślubowań króla Jana Kazimierza. Święto zatwierdzone zostało oficjalnie w 1920 r. przez papieża Benedykta XV.

W 300. rocznicę królewskich ślubów, nową ich wersję opracował przebywający wówczas w miejscu internowania Prymas Polski kard. Stefan Wyszyński.

Jasnogórskie Śluby Narodu – po uwolnieniu Prymasa – złożył uroczyście na Jasnej Górze Episkopat Polski 26 sierpnia 1956 r. w uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej w obecności miliona wiernych. 10 lat później, 3 maja 1966 r. tam właśnie odbyły się centralne uroczystości milenijne chrztu Polski. Dokonano wówczas aktu zawierzenia Matce Bożej i powierzenia narodu polskiego Jej opiece na kolejne 1000 lat.

 

III NIEDZIELA WIELKANOCY – NIEDZIELA BIBLIJNA

Emaus

 

 1. Dziś, z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego w ramach Narodowego Czytania Pisma Świętego, lektura listu św. Pawła Apostoła do Galatów od godz. 17.45, w którym jest podkreślona wyjątkowa rola Ewangelii, jako źródło prawdziwej wiary chrześcijańskiej. Zachęcamy wiernych, aby w tym tygodniu przeczytać list św. Pawła do Galatów, który składa się z 6 rozdziałów oraz 149 wierszy.
 2. Dziś nieszpory wielkanocne w łączności ze Msza św. o godz. 18.00.
 3. Jutro – 1 maja, rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą codziennie o godz. 17.30 przed Mszą św. o godz. 18.00.
 4. W środę – 3 maja, święto maryjne obchodzone w Polsce – NMP Królowej Polski. Msze św. będą w porządku niedzielnym.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek modlitwa różańcowa w intencji uproszenia nowych powołań kapłańskich i do życia konsekrowanego o godz. 16.45 prowadzona przez Margaretki. W piątek odwiedzimy chorych, będzie okazja do spowiedzi od godz. 17.00 oraz piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. W sobotę spotkanie Rodziny Różańcowej o godz. 17.00 oraz wspólna modlitwa różańcowa i medytacja pierwszosobotnia.
 6. W sobotę spowiedź dla dzieci klas III przed I Komunią św. od godz. 9.00 – 10.30 według programu podanego na katechezie. Zachęcamy do spowiedzi z tej okazji dzieci oraz ich rodziny i zaproszonych gości. Przystąpienie do Komunii św. w intencji dziecka, to najpiękniejszy prezent jaki możemy dać z tej dziecku przeżywającemu pełny udział we Mszy św.
 7. Za tydzień przypada „Niedziela Dobrego Pasterza” i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie oraz do życia konsekrowanego. Taca będzie przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej o godz. 9.30 dla dzieci z Publicznej SP Nr 5 oraz o godz. 11.30 z Publicznej SP Nr 34. Dlatego Msza św. o godz. 10.00 i 11.30 odbędzie się w kościele dolnym. Uroczystość ta zachęca nas do częstej Komunii św. oraz do jej szacunku. To do nas, ludzi starszych można odnieść słowa z Apokalipsy św. Jana: „wróć do pierwotnej miłości”, do tej, jaką mieliśmy do Jezusa Eucharystycznego w dzień I Komunii św.
 9. Parafia organizuje dla dzieci i młodzieży wypoczynek w Zakopanem na początku wakacji: od 6 – 14 lipca. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii po Mszy Świętej.
 10. Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – BIAŁA 23 IV

Tomasz
 1. Dziś

– zakończenie Nowenny do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00,

– nieszpory odpustowe kończące Oktawę Wielkanocną ku czci Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30,

– centralna Msza św. o Bożym Miłosierdziu o godz. 18.00 z udziałem Ks. Biskupa Henryka Tomasika – pasterza naszej diecezji i po Mszy św. o godz. 19.00 procesja wielkanocna ulicami naszego osiedla z obrazem Jezusa Miłosiernego. Przejdziemy ulicą: Miłą, Czystą, Chrobrego, Kusocińskiego i powrócimy ul. Miłą, do pomnika Jezu ufam Tobie, gdzie nastąpi akt zawierzenia Bożemu Miłosierdziu. Obecnych teraz na Mszy św. zapraszamy na samą procesję o godz. 19.00.

 1. Jutro przypada wspomnienie św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, którego relikwie spoczywają w Gnieźnie. Stróżem tych relikwii jest każdorazowy Prymas Polski. W tym roku przypada 600. prymasostwa w Polsce.
 2. We wtorek wspomnienie św. Marka Ewangelisty. Jest to dzień modlitw o urodzaje.
 3. Od najbliższego piątku Koronka do Bożego Miłosierdzia odmawiana o godz. 15.00, będzie przed Msza św. o godz. 17.45.
 4. Dziś do tygodnika Gość Niedzielny jest dołączona płyta DVD z filmem „Zmartwychwstały”, który odpowiada na pytanie, dlaczego z pilnie strzeżonego grobu zniknęło ciało ukrzyżowanego skazańca? W tygodniku znajdziemy również relację z naszej parafii, z koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej, jaka miała miejsce w Niedzielę Palmową.
 5. W przyszłą niedzielę odbędzie się Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które rozpocznie Tydzień Biblijny. W tym roku, lekturą biblijną będzie List św. Pawła Apostoła do Galatów, ponieważ w nim pada akcent na Ewangelię, jako źródło prawdziwej wiary chrześcijańskiej, która odróżnia nas od wyznawców innych religii.

W nawiązaniu do dzisiejszego listu pasterskiego Episkopatu Polski, przed kościołami w Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek z przeznaczeniem na pomoc Syrii. Ofiary te będą przekazane za pośrednictwem Caritas Polska. Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając charytatywny SMS o treści SYRIA na numer 72 052.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

Wielkanoc.
 1. Dziś nieszpory świąteczne kończące Triduum Paschalne połączone z Mszą św. o godz. 18.00.
 2. Jutro II dzień świąteczny, Poniedziałek Wielkanocny – rozpoczynający Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. Naszą modlitwą i ofiarą wspierać będziemy KUL. Oktawa jest to tygodniowy obchód świąt wielkanocnych w liturgii Kościoła. Zachęcamy wiernych do codziennego udziału we Mszy św.
 3. W sobotę przypada 22. dzień miesiąca. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30
 4. W przyszłą niedzielę – 23 kwietnia – obchodzić będziemy w naszej parafii odpust z okazji Święta Bożego Miłosierdzia, do którego przygotowujemy się nowenną od Wielkiego Piątku, codziennie przez 9. dni o godz. 15.00.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się procesja wielkanocna ulicami naszego osiedla z obrazem Jezusa Miłosiernego. Przejdziemy ulicami: Miłą, Czystą, Chrobrego, Kusocińskiego i powrócimy ul. Miłą, do pomnika Jezu ufam Tobie. Warto zaplanować swoją obecność na tym wydarzeniu.
 6. W tygodniku Gość niedzielny warto przeczytać wiele ciekawych artykułów, m. in. Dlaczego tylko Kościół może zaoferować lekarstwo na rozpacz?” oraz zainteresować się blogiem „Bóg w wielkim mieście” prowadzonym przez Katarzynę Olubińską związanego z nawróceniem ludzi sportu, aktorów, czy mediów.
 7. Z okazji przeżywanych świąt Wielkanocnych wszystkim parafianom, miłym Gościom i sympatykom naszej parafii pragniemy złożyć najlepsze życzenia.

– Niech każdy z nadzieją zwróci się ku Panu Jezusowi, który przez Mękę, Krzyż i chwalebne Zmartwychwstanie otworzył nam bramy Nieba.

– Niech żyjący Pan pozwala nam codziennie doświadczyć swojej cudownej obecności.

– Niech nas napełni nowym życiem i uczy wzrastać w świętości.

– Niech w naszym sercu i całym życiu zagości radość płynąca z faktu, że Jezus pokonał śmierć i ona nie jest niczym strasznym, tylko przejściem do nowego życia.

– Wszystkim życzymy zdrowych, radosnych i błogosławionych świąt oraz serdecznych spotkań przy rodzinnym stole. Alleluja.