XXV NIEDZIELA ZWYKŁA SŁUŻBA BOGU – 22 IX 2019 r.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA SŁUŻBA BOGU – 22 IX 2019 r.

mamona
 1. Dziś – 22. dnia miesiąca, przypada nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. wieczorem, będzie możliwość oddania czci relikwiom św. Siostry Faustyny.
 2. Jutro – 23 września, przypada wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.
 3. W sobotę – 28 września, w rocznicę beatyfikacji Michała Sopoćki – kapłana, który był spowiednikiem św. siostry Faustyny – jego obraz jest umieszczony w naszym kościele w Tryptyku Bożego Miłosierdzia, odbędzie się na skrzyżowaniach ulic w wielu miastach w Polsce i na świecie, spotkanie modlitewne, które nosi nazwę „Zapal iskrę Bożego Miłosierdzia”. Jako parafia szerząca kult Bożego Miłosierdzia włączmy się w tę inicjatywę i spotkajmy się w sobotę  o godz. 15.00 na skrzyżowaniach ulic naszego osiedla – tak jak to było w ubiegłych latach – aby publicznie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia i dać świadectwo wiary. Organizujmy się sami i odmawiajmy koronkę głośno. Do niektórych grup dołączą siostry zakonne oraz księża.
 4. W sobotę – ponieważ przypada 28 dzień miesiąca, dlatego odbędzie się Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego o godz. 18.00.
 5. Zachęcamy do lektury tygodnika Gość Niedzielny w którym warto przeczytać jak Rosja rozmywa odpowiedzialność Związku Sowieckiego za agresję na Polskę w 1939 roku oraz za zabrodnię katyńską. Jest również ciekawy tekst rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA MARNOTRAWNY SYN – 15 IX 2019 r.

opnamedatum:2006-01-17
 1. Dziś – 15 września, przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Dlatego o godz. 17.30 odmówimy Koronkę do Siedmiu Boleści Najśw. Maryi Panny.
 2. Natomiast na Mszy św. wieczorem, spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 3. Kartka z historii Polski. We wtorek – 17 września, przypada rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę i rozpoczęcie okupacji ziem polskich. Dlatego módlmy się w intencji Ojczyzny, szczególnie w tym czasie, do 13 października o mądrość i światło Ducha Św. dla Polaków, aby roztropnie głosując, powierzyli losy naszego Państwa osobom szanującym wartości chrześcijańskie i żyjącym Przykazaniami Bożymi.
 4. środę – 18 września, wspomnienie świętego Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży polskiej.
 5. Zachęcamy do lektury tygodnika Gość Niedzielny w którym warto przeczytać: dlaczego krzyż – znak męki Chrystusa jest tak bardzo atakowany? oraz jak doszło do odnalezienia relikwii krzyża świętego.
 6. Zachęcamy do spotkań formacyjnych: jutro, w poniedziałek spotkanie seniorów w ramach Rodziny Nazaretańskiej o godz. 18.30 – po Mszy św. w sali obok kancelarii. W piątek KSM-u, młodzieży z klas 7 i 8, szkoły średniej i studentów o godz. 18.30 –  w sali obok dolnego kościoła. W sobotę ministrantów o godz. 10.00 i scholi dziecięcej  o godz. 15.00. 16 dnia, każdego miesiąca – czyli jutro – spotkanie seniorów przy herbatce o godz. 16.00. Spotkanie chóru we czwartek o godz. 18.30.
 7. Dziś w III niedzielę miesiąca przypada taca gospodarcza. W tym roku przeznaczamy ją na zabezpieczenie strychu kościoła przed ogniem. Uaktualniamy księgę obiektu budowlanego, wymieniamy okna na nowe w sali różańcowej oraz finalizujemy pracę związane z zakładaniem monitoringu w świątyni i na placu wokół kościoła, co jest koniecznością obecnej chwili. Wykonujemy również wymianę rur spustowych – odprowadzających wodę z dachu kościoła. Stare zużyły się, pokryła ich rdza, do tego stopnia, że woda z dachu nie odpływała do kanału burzowego, ale wsiąkała do ziemi i  podmywała fundamenty kościoła. Jesteśmy w toku wymiany i zabezpieczenia. Wszystkim pomagającym w sprawach gospodarczych, składamy serdeczne Bóg zapłać.

ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO 14 IX 2019

gosc.pl

Droga Krzyżowa dziś w kościele dolnym o godz. 17.30

pch24(2)Krzyż jest bliski i drogi naszemu sercu. Krzyż zawieszamy na ścianie mieszkania. Krzyż pokazujemy dzieciom, aby poznały i pokochały miłość Jezusa i w blasku krzyża wyrosły na dzielnych i ofiarnych ludzi. Mały krzyżyk zawiesza matka na szyi córki, gdy po raz pierwszy przystępuje do Komunii świętej. Ojciec wręcza krzyż synowi, kiedy przyjmuje sakrament bierzmowania. Rodzice ze łzą w oku i drżącą ręką kreślą znak krzyża na czole dziecka, błogosławią swoje dziecko w dniu ślubu, aby założyło własną, szczęśliwą rodzinę. Do krzyża wyciągają swoją rękę ludzie chorzy i w krzyżu szukają umocnienia w cierpieniu. Krzyż bierze w dłonie człowiek umierający, aby w godzinie śmierci pożegnać się z doczesnością, a powitać wieczność. Krzyż stawiamy na chrześcijańskim grobie.

Dlaczego czcimy krzyż? Czemu bierzemy do ręki krzyż, choć jest narzędziem okrutnej śmierci? Czemu szukamy krzyża, choć jest symbolem najgorszych cierpień? Czemu klękamy pod krzyżem, chylimy przed nim czoło? Dlaczego z miłością i czcią całujemy krzyż? Dlatego, że krzyż jest największym i najbardziej przekonywującym dowodem miłości Boga do człowieka. Bóg wyznał na krzyżu swoją miłość. Wyznał miłość nie słowem, lecz umęczonym ciałem; nie ustną deklaracją, lecz krwią płynącą z ran. Można umrzeć z braku miłości lub z powodu miłości. Obie sytuacje można odnieść do Jezusa, który umarł na krzyżu jako ktoś odrzucony, niekochany, a zarazem umarł jako Ten, kto kocha do końca, bez granic. Chrystus uczynił z krzyża znak prawdziwej miłości – miłości przebaczającej i uzdrawiającej.

Opowiadają o pewnym rycerzu, który żył we Florencji.

Kiedy zabito jego brata, postanowił dokonać zemsty. Kiedy dopadł mordercę i wyciągnął miecz, ten padł na kolana i błagał o litość: „Rycerzu, dziś Wielki Piątek i Pan Jezus na krzyżu przebaczył mordercom. Nie mam przy sobie krzyża, lecz rozłożone ręce niech ci przypomną krzyż. W imię Jezusa ukrzyżowanego, daruj mi życie”. Te słowa wywarły ogromny wpływ na zmianę postawy Jana Gwalberta. Zaprowadził przestępcę do kościoła i przed krzyżem wyraził przebaczenie zabójcy swojego brata: „Chrystus przebaczył wrogom i ja tobie wybaczam. Brata mi wydarłeś, teraz zostań moim bratem. Po bracie został majątek, weź go, chodź do mojego domu – żyjmy ze sobą w miłości jak bracia”.

Krzyż jest znakiem przebaczenia Boga, który wobec żalu i pokornej prośby grzesznika przebacza mu jego największe nawet winy. Z wysokości krzyża miłość Boga spływa na człowieka i ogrzewa jak promienie słońca. Bóg dotyka miłością bolesnych ran ludzkiego życia. Człowiek doznaje przebaczenia, uzdrowienia, odpuszczenia grzechów za cenę ofiary Chrystusa, który uniżył samego siebie, stawszy się posłuszny aż do śmierci. Dlatego Bóg Go nad wszystko wywyższył (por. Flp 2, 8). Krzyż został wywyższony, uświęcony przez samego Chrystusa. Przez ofiarę Chrystusa na krzyżu, Bóg „podwyższył” człowieka. Ukazał moc miłości, która podnosi człowieka, uwalnia od zła, przywraca nadzieję, przekazuje prawdziwe życie. Miłość, która wypływa z krzyża, jest miłością, która wyzwala człowieka z nędzy i przywraca mu właściwą godność.

Krzyż jest ratunkiem, ocaleniem, miejscem uzdrowienia i napełnienia życiem. W dramacie „Jedwabny but”, którego autorem jest Paul Claudel, piraci napadają na statek, przywiązują kapitana do masztu i zatapiają go. Na krótko po tym zdarzeniu kapitan – wciąż przywiązany do masztu – unosi się na falach morskich i modli się: „Panie, jestem pewien, że to Ty mnie tak przywiązałeś. Bardziej nie mogę być już z Tobą związany. A nawet gdybym uwolnił poszczególne części mojego ciała, to żadnego z nich nie mogę od Ciebie oddalić. I tak jestem naprawdę przywiązany do krzyża. Ale ten krzyż, który mnie teraz więzi, ostatecznie uratuje mnie”. Rzeczywiście krzyż Chrystusa jest znakiem zwycięstwa nad złem, szatanem i śmiercią. Jest drzewem życia i do życia prowadzi.

Krzyż odsłania nie tylko głębię Bożej miłości i Bożego przebaczenia. Krzyż jest także ważną lekcją dla ludzkiej miłości. Każda ludzka miłość kryje w sobie krzyż, czyli jakąś bolesną niespodziankę. Kto kocha, przekonuje się, prędzej czy później, że jest inaczej, niż miało być. Rozczarowanie jest niezbędnym etapem rozwoju miłości. To moment opadnięcia złudzeń, to błogosławiona chwila prawdy o sobie i o tych, których kochamy. To poznawanie siebie i innych bywa bardzo bolesne, trudne, a czasem ponad nasze siły. Dla wielu ludzi to koniec miłości, a tymczasem to jest jej największa szansa. Miłość zaczyna się wtedy, kiedy przestajemy kochać swój własny obraz drugiego człowieka, a zaczynamy kochać człowieka takim, jaki jest naprawdę. W każdej miłości w jakiś sposób próbuje się wierność i gotowość do przebaczenia. Życiowa próba jest momentem, który może wydobyć na światło dzienne prawdę miłości – jej piękno, siłę lub jej kruche fundamenty.

Człowieka kusi luksus i wygody. Człowiek na wszelkie sposoby ucieka od tego, co trudne, co boli, co wymaga poświęcenia. Człowiek szuka miłości, która nic nie kosztuje, a przecież taka miłość nie istnieje. Dzisiaj niestety promuje się obraz miłości niedojrzałej, opartej tylko na uczuciach albo erotycznym zauroczeniu. To, co nazywa się miłością, bywa egoizmem, skoncentrowaniem na czubku własnego nosa, szukaniem tylko siebie. Człowiek wierzący, owszem szuka szczęścia w miłości, ale dzięki Ewangelii wie, że szczęście leży głębiej, a miłość rośnie, oczyszcza się, doskonali bardziej w chwilach trudnych niż przez chwile uczuciowego lub zmysłowego upojenia. Człowiek wierzący rozumie, że gdzie jest prawdziwa miłość, tam jest i krzyż, i to nie tylko własny, ale także drugiego człowieka. I ten krzyż „nie mój” także trzeba wziąć na swe ramiona. Na ile jestem zdolny do takiej miłości? Za kogo jestem gotów umrzeć? Wzrusza nas, kiedy ktoś potrafi oddać jakąś cząstkę siebie, oddać krew, nerkę, szpik…, aby ratować życie innych.

Ofiara krzyża Chrystusa uobecnia się w sposób sakramentalny w ofierze Eucharystii, którą sprawujemy. Chrystus oddaje za nas swoje życie, abyśmy życie mieli w pełni, abyśmy z ofiary Chrystusa czerpali siłę do podejmowania naszych codziennych krzyży. Abyśmy potrafili prawdziwie miłować innych, tak jak Chrystus nas umiłował. Przystąpmy do ołtarza z ufnością i uwierzmy w Jezusa Chrystusa wywyższonego na krzyżu, bo każdy, kto w Niego wierzy, będzie miał życie wieczne.

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA NARODZENIE NMP – 8 IX 2019 r.

Narodzenie Maryi
  1. Dziś – 8 września, obchodzimy święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny, które zbiega się z Dniem Pańskim – niedzielą. W parafiach wiejskich odbywa się poświęcenie ziarna siewnego oraz dziękuje się za tegoroczne plony. Z tej okazji o godz. 17.30 odbędzie się modlitwa różańcowa w intencji podziękowania Bogu za tegoroczne zbiory i za pracujących na roli.
  2. W piątek – 13 września, trzynastka. Nabożeństwo fatimskie o godz. 17.15.
  3. Od piątku tego tygodnia, aż do 13 października zachęcamy wiernych, aby piątkowe powstrzymanie się od pokarmu mięsnego na pamiątkę śmierci Chrystusa tego dnia na krzyżu, ofiarować w intencji Ojczyzny. Modląc się o mądrość i światło Ducha Św. dla Polaków, aby roztropnie głosując, powierzyli losy Ojczyzny osobom szanującym wartości chrześcijańskie i żyjącym Przykazaniami Bożymi.
  4. sobotę– 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu odbędzie się we Włocławkuprzy krzyżu poświęconym przez Jana Pawła II na miejscu męczeńskiej śmierci bł. Jerzego Popiełuszki ogólnopolskie spotkanie Polska pod Krzyżem”.W dzisiejszych czasach trzeba nam ponownie bronić krzyża i uczyć się jego przesłania. Z tej okazji w sobotę odbędzie się w naszym  kościele Droga Krzyżowa wynagradzająca za zniewagę Krzyża Świętego w naszej Ojczyźnie o godz. 17.30.
  5. W przyszłą niedzielę – III miesiąca, przypada taca gospodarcza oraz spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania razem z rodzicami  o godz. 18.00.
  6. Osoby zainteresowane szczegółowymi informacjami Kurii Diecezjalnej dotyczącymi spotkania „Polska pod Krzyżem”, Apelu Młodych, który odbędzie się w najbliższą sobotę na ul. Żeromskiego przed Urzędem o godz. 18.00 na które szczególne zaproszenie ma młodzież oraz Studium Życia Rodzinnego znajdziemy na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.
  7. Zachęcamy do lektury tygodnika Gość Niedzielnyw którym warto przeczytać na temat:Czy katolik może uczestniczyć w wojnie? Czy istnieje wojna sprawiedliwa i czy konflikt zbrojny może prowadzić do dobrego celu?
  8. Z rozpoczęciem nowego roku szkolnego wznawiamy spotkania:
   – w poniedziałek spotkanie seniorów w ramach Rodziny Nazaretańskiej o godz. 18.00
   – w piątek KSM, młodzieży z klas 7 i 8, szkoły średniej i studentów o godz. 18.30.
   – w sobotę ministrantów o godz. 10.00 i scholi dziecięcej  o godz. 15.00.
   – 16 dnia każdego miesiąca spotkanie seniorów przy herbatce o godz. 16.00.
   – spotkanie chóru we czwartek o godz. 18.30.

OGŁOSZENIA KURII DIECEZJALNEJ NA 8 IX 2019 r.

polska-pod-krzyzem-akcja-modlitewna

Czcigodni Księża, Osoby Życia Konsekrowanego, Drodzy Siostry i Bracia!

W dniu 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, łączymy się wszyscy w dziękczynieniu za Tajemnicę Krzyża. Jezus Chrystus zapowiadał to wydarzenie i Jego owoce mówiąc: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie. To powiedział zaznaczając, jaką śmiercią miał umrzeć” (J 12, 32-33). Krzyż „stał się nam bramą!” – powie C. K. Norwid (Krzyż i dziecko).

W tym dniu włączymy się także w wielkie wyznanie wiary w Jezusa Chrystusa i Tajemnicę Krzyża uczestnicząc w modlitewnym przeżyciu prawdy „POLSKA POD KRZYŻEM”. Będziemy prosić Pana Boga o wielki dar głębokiej wiary i odważne trwanie przy Jezusie Chrystusie i Jego Krzyżu.

Zachęcam Was, Drodzy Bracia i Siostry, do uczestnictwa w spotkaniach modlitewnych według wskazań Duszpasterzy i z serca wszystkim błogosławię. Biskup Henryk Tomasik

14 września 2019 roku przeżywając święto Podwyższenia Krzyża w naszym kościele przy ul. Miłej odbędzie Droga Krzyżowa o godz. 17.30 w łączności z wiernymi zgromadzonymi we Włocławku uczestniczących w wydarzeniu ogólnopolskim:

 ZAPROSZENIE NA WSPÓLNY WYJAZD Polska pod Krzyżem

 Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej organizuje wspólny wyjazd autokarowy na wydarzenie ewangelizacyjne i modlitewne „Polska pod Krzyżem” we Włocławku 14 września br. Zapraszamy do udziału w tej wielkiej modlitwie za Ojczyznę i Jej wierność Krzyżowi i Ewangelii. Wyjazd spod katedry w sobotę 14.09. o 6.30. Powrót z Włocławka po Drodze Krzyżowej (czyli wyjazd ok. 21.30, w Radomiu ok. pierwszej w nocy). Koszt przejazdu: 60 zł. Zapisy do środy 11.09. u p. Prezes DIAK (tel. 609198959) lub u księży asystentów DIAK (ks. Andrzej Jędrzejewski 696499549; ks. Grzegorz Wójcik 606246866). Szczegółowy opis i program wydarzenia na stronie www.polskapodkrzyzem.pl

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE MŁODZIEŻY NA ULICY ŻEROMSKIEGO

Już po raz dziewiąty Duszpasterstwo Młodzieży i Rada Młodzieżowa Diecezji Radomskiej organizuje Apel Młodych (koncert Nieziemskie Granie), który odbędzie się na ul. Żeromskiego, 14 września br.

Modlitwa, świadectwo, wspaniały koncert staną się tak jak dotychczas elementami, które dobrze są odbierane przez młodych. Punktem kulminacyjnym będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Jak co roku przygotowana będzie tzw. strefa modlitwy w muszli amfiteatru (w parku Kościuszki).

Tegoroczny Apel Młodych stanie się również podziękowaniem dobremu Bogu za Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w Panamie. Nie zabraknie zatem wspomnień z tego wydarzenia. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Gościem specjalnym będzie w tym roku Jasiek Mela, polski podróżnik i działacz społeczny. Najmłodszy w historii zdobywca biegunów – północnego i południowego w ciągu jednego roku. Pierwszy niepełnosprawny, który dokonał takiego wyczynu.

Zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy pragną poprzez śpiew, doświadczenie wspólnoty, a przede wszystkim osobistą więź z Bogiem zaświadczyć, że Jezus żyje!

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Ogłoszenie Duszpasterstwa Rodzin Studium Życia Rodzinnego

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej od lat prowadzi Studium Życia Rodzinnego. Studium ma charakter interdyscyplinarny i obejmuje przekazanie nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie. Słuchacze otrzymują także wiedzę w zakresie nowoczesnych metod rozpoznawania płodności. Ich znajomość uczy szacunku dla ludzkiej płodności i życia w zgodzie z wiarą i własnym sumieniem.

Zapraszamy szczególnie młode małżeństwa, chcące pogłębić wiedzę dotyczącą katolickiej wizji małżeństwa i rodziny, nauczyć się naturalnych metod planowania rodziny. Zapraszamy narzeczonych, chcących lepiej przygotować się do zawarcia małżeństwa oraz osoby, które chciałyby w przyszłości pracować w Parafialnym Poradnictwie Rodzinnym.

14 września 2019 r. (sobota o godz. 9.00) odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach Studium Życia Rodzinnego w Radomiu, ul. Malczewskiego1.

 Proszę o skierowanie indywidualnej zachęty do osób (kobiet, małżeństw), które mogłyby taki kurs ukończyć i być pomocą w parafii do prowadzenia tematycznych spotkań z młodzieżą, narzeczonymi czy małżeństwami w kryzysie.

Diecezjalne Studium Organistowskie w Radomiu

organyJPG

Diecezjalne Studium Organistowskie w Radomiu ul. B. Prusa 6  26-600 Radom tel. 48  36 56 228

przyjmuje kandydatów na kolejny rok nauki 2019/2020

Warunki przyjęcia:

– podanie

– życiorys

– opinia od Księdza Proboszcza

– kserokopia świadectwa ukończonej szkoły

– kserokopia świadectwa szkoły muzycznej (ogniska muzycznego), jeśli do takich kandydat uczęszczał

– dwa zdjęcia

Egzamin wstępny – informacyjny  30 września 2019 r.  godz. 9.00

Uwaga !   Obowiązkowe zajęcia w Diecezjalnym Studium Organistowskim odbywają się w każdy poniedziałek i wtorek (rok  I, II)  oraz we wtorek i środę (rok III, IV, V). Nauka trwa 5 lat.

P.S. Uprzejmie prosimy P.T. Księży Proboszczów o pomoc w wyszukaniu kandydatów na organistów, którzy mogliby uczyć się w naszym Studium, a w przyszłości służyć swoimi umiejętnościami muzycznymi Kościołowi oraz o wywieszenie tego plakatu na tablicy ogłoszeń przy kościele. Dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Radomiu ks. Wojciech Szary

 

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO – 2 IX 2019 r.

sszkoła

2 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego Mszą św. dla dzieci i młodzieży o godz. 9.00. Na Mszę św. zapraszamy również rodziców, opiekunów oraz Dyrekcje szkół i nauczycieli. Tak jak zawsze nich będą obecne poczty sztandarowe szkół z terenu naszej parafii. Przed Mszą św. zachęcamy dzieci i młodzież z rodzicami do skorzystania ze spowiedzi, aby z Bogiem w sercu rozpocząć nowy rok szkolny. Jutro na tej Mszy św. pobłogosławimy tornistry pierwszoklasistów.

Rok szkolny 2019/2020 rozpocznie się w poniedziałek 2 września i zakończy 26 czerwca 2020 roku. Ferie zimowe, zaplanowane na cztery tury, jako pierwsi 13 stycznia rozpoczną uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych: 2 września 2019 roku.

Zimowa przerwa świąteczna: 23 – 31 grudnia 2019 roku.

Ferie zimowe: 13 – 26 stycznia 2020 roku: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie;

20 stycznia – 2 lutego 2020 roku: podlaskie, warmińsko-mazurskie;

27 stycznia – 9 lutego 2020 roku: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie;

10 – 23 lutego 2020 roku: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

Wiosenna przerwa świąteczna: 9 kwietnia – 14 kwietnia 2020 roku.

Egzamin ósmoklasisty: 21 – 23 kwietnia 2020 roku. 21 kwietnia zostanie przeprowadzony egzamin z języka polskiego, 22 kwietnia – z matematyki, 23 kwietnia – z języka obcego nowożytnego. Drugi termin egzaminu, dla tych uczniów, którzy nie będą mogli zdawać w kwietniu, wyznaczono na 1-3 czerwca.

Egzamin maturalny: Sesja egzaminów pisemnych od 4 do 21 maja, a ustnych do 22 maja.

Dodatkowe terminy pisemnych i ustnych egzaminów maturalnych wyznaczono od 1 do 19 czerwca.

Maturalne egzaminy poprawkowe pisemne będą przeprowadzone 25 sierpnia, a poprawkowe ustne 24-25 sierpnia.

Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych: 26 czerwca 2020 roku.

Ferie letnie: 27 czerwca – 31 sierpnia 2020 roku.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA POKORA – 1 IX 2019 r.

pokora
 1. Dziś nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 w intencji pokoju w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej, a po Mszy św. wieczorem spotkanie lektorów.
 2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego Mszą św. dla dzieci i młodzieży o godz. 9.00. Na Mszę św. zapraszamy również rodziców, opiekunów oraz Dyrekcje szkół i nauczycieli. Tak jak zawsze nich będą obecne poczty sztandarowe szkół z terenu naszej parafii. Przed Mszą św. zachęcamy dzieci i młodzież z rodzicami do skorzystania ze spowiedzi, aby z Bogiem w sercu rozpocząć nowy rok szkolny. Jutro na tej Mszy św. pobłogosławimy tornistry pierwszoklasistów.
 3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 4. we czwartek modlitwa różańcowa Margaretek w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do służby w Kościele o godz. 17.15.
 5. w piątek odwiedzimy chorych oraz będzie adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00, dzieci od 17.30.
 6. w sobotę zapraszamy scholę i chętne dzieci, które chcą chwalić Pana Boga śpiewem na spotkanie o godz. 15.00.
 7. Spotkanie Rodziny Różańcowej w sobotę o godz. 17.00, wspólna modlitwa różańcowa o godz. 17.15 i medytacja pierszosobotnia.
 8. Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim warto przeczytać dlaczego egzorcyzm powinna poprzedzać wizyta u lekarza psychiatry. Z okazji I piątku miesiąca znajdziemy artykuł o Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest również wspomnienie o 95-letniej Włoszce, która samotnie z Italii pieszo pielgrzymowała na Jasną Górę.
 9. Diecezjalne Studium Organistowskie w Radomiu przyjmuje kandydatów, którzy chcą w przyszłości pracować jako organiści. Szczegółowe informacje znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 10. W minionym tygodniu siostra Andrzeja – zakrystianka została przeniesiona przez władze zakonne do pracy w sanktuarium Bożego Miłosierdzia, do Krakowa-Łagiewnik. Dziękujemy jej za sumienną pracę i życzymy Bożego błogosławieństwa na nowym miejscu pracy. Natomiast dziś bardzo serdecznie witamy siostrę Chrystianę, która z uśmiechem podejmuje pracę jako zakrystianka. Niech Bóg błogosławi siostrze, a Maryja – nasza Matka Miłosierdzia dopomaga w pracy. Proszę się dobrze czuć w naszej parafii.
 11. Msze św. po wakacjach w dni powszednie będą nadal – rano o godz. 7.00, a wieczorem o godz. 18.00.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA PANIE, OTWÓRZ – 25 VIII 2019 r.

drzwi
 1. Dziś zakończenie nowenny przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.30.
 2. Jutro – 26 sierpnia, święto maryjne w Polsce, Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00, suma o godz. 10.00 i wieczorem o godz. 18.00.
 3. W środę – 28 sierpnia, Msza św. z konferencją w intencji beatyfikacji sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego o godz. 18.00 – ks. Marcin Rogala.
 4. Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”.
 5. Dziś po Mszy św. przed kościołem rozprowadzają książkę o historii zgromadzenia i domu zakonnego w Radomiu. Jest ona pokłosiem jubileuszu, jaki obchodziły w 2016 roku.