Początek 2024 kwiecień 16 III NIEDZIELA WIELKANOCNA ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI – 14 IV 2024 R.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI – 14 IV 2024 R.

CHRZEST POLSKI

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 IV 2024 R

  1. W dzisiejszą niedzielę przypada Narodowe Czytanie Pisma Świętego i rozpoczyna się XVI-ty Tydzień Biblijny, którego przedmiotem będzie wspólnotowa lektura Dziejów Apostolskich. Tegoroczne hasło tego tygodnia brzmi: „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Przewodniczący Dzieła Biblijnego im. Św. Jana Pawła II” ks. prof. Henryk Witczyk przypomina nam, że: „Miłując Pismo Święte, miłujemy Chrystusa”. Zachęcamy więc do systematycznego czytania i studiowania w tym roku wyjątkowej księgi św. Łukasza zwanej Dziejami Apostolskimi, która znajduje się w Nowym Testamencie bezpośrednio po Ewangelii św. Jana.
  2. Dziś w Warszawie odbędzie się Narodowy Marsz Życia pod hasłem: „Niech żyje Polska”. Jest organizowany w Dniu Narodowego Święta Chrztu Polski. Z tej okazji Przewodniczący KEP abp Tadeusz Wojda skierował do nas apel, aby dzisiejsza niedziela była dniem modlitwy we wszystkich kościołach w Polsce w intencji ochrony życia osób nienarodzonych. W swoim Apelu napisał: „życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, dlatego trzeba je chronić i wspierać na każdym etapie jego rozwoju”. W tej intencji po zakończeniu Mszy św. odmówimy modlitwę do Matki życia: „Pod Twoją obronę …”.
  3. Dziś – Nieszpory Niedzielne o godz. 17.30.
  4. We czwartek 18 kwietnia – bp Marek, udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas VIII podczas Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź dla młodzieży, świadków oraz rodziców w środę od godz. 17.30 – 18.30.
  5. W tygodniku „Gość Niedzielny” warto przeczytać artykuł: Co wiadomo o chrzcie Mieszka I i jak przyjęli to wydarzenie jego poddani oraz Jak czytać Biblię i nie zniechęcić się.